SUKCES ŻEGOCIŃSKICH UCZENNIC W BIECZU

Wyniki konkursu plastycznego ogłoszono 8 czerwca 2007 r.  Pani K. Flaga i laureatki konkursu literackiego: K. Wróbel i A. Pączek.
Wyniki konkursu plastycznego ogłoszono 8 czerwca 2007 r. Pani K. Flaga i laureatki konkursu literackiego: K. Wróbel i A. Pączek.

     6 listopada 2007 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu odbył się finał konkursu "Królowa Jadwiga - vetera et nova". W konkursie brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Małopolski i Podkarpacia. Organizatorem dwuetapowego Wojewódzkiego Konkursu Literacko - Recytatorsko - Plastycznego, poświeconego Świętej Jadwidze Królowej był Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu. Jego uczestnicy mogli spróbować swych sił w trzech dziedzinach, które spaja postać patronki szkoły i głównej postaci konkursu - Świętej Jadwigi, Króla Polski. Patronat nad imprezą objęli: ksiądz biskup Kazimierz Górny - Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, Małopolski Kurator Oświaty Józef Rostworowski oraz Starosta Powiatu Gorlickiego Mirosław  Wędrychowicz. Patronat naukowy nad konkursem sprawował ks. prof. Stanisław Nabywaniec - Dyrektor Instytutu Historii Wydziału Socjologiczno - Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego .
   Laureatów konkursu plastycznego ogłoszono 8 czerwca, w dniu Święta Patronki ZSZ w Bieczu. Wygrała praca Aleksandry Łyszczarz z LO w Bieczu. Natomiast wyniki dwóch pozostałych konkursów zaprezentowano 6 listopada 2007 r. W tym dniu do Biecza w raz z opiekunami: panią Agatą Flaga i panem Wojciechem Wroną pojechała grupa uczestniczek konkursu - reprezentantek Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie. Wyjazd okazał się bardzo udany i owocny. Gospodarze zapewnili bardzo ciekawy program pobytu, podczas którego m. in. zwiedzono miejsca związane z pobytem i działalnością Św. Jadwigi. Jest tam wytyczony i otwarty w czerwcu 2006 r. "Szlak św. Jadwigi Królowej w Bieczu", a na nim m. in. Kolegiata Biecka i Szpital Św. Jadwigi. Największy sukces odniosły uczennice żegocińskiej szkoły w konkursie literackim. Regulamin przewidywał, iż jego uczestnicy napiszą kilkustronicowe prace ukazujące sposoby realizowania idei Jadwigi w świecie XXI wieku. Anna Pączek - uczennica klasy II żegocińskiego gimnazjum zajęła w tym konkursie I miejsce. Jej praca wyróżniała się zdecydowanie, o czym świadczy fakt, że komisja konkursowa postanowiła nie przyznawać w ogóle drugiego i trzeciego miejsca, a dopiero wyróżnienia. Jej koleżanka z liceum Katarzyna Wróbel otrzymała wyróżnienie. Jedno z nich przypadło żegocińskiej licealistce Katarzynie Wróbel. - Moją pracę na konkurs przygotowywałam kilka tygodni. Korzystałam z różnych materiałów, które miałam w domu, szukałam w bibliotekach i Internecie. Potem moje wypracowanie sprawdziła pod względem stylistycznym moja mama, która jest polonistką, a także pani Flaga. Pisałam o realizacji idei królowej Jadwigi we współczesnym świecie i o tym, jak ją postrzegają dzisiejsi ludzie. Święta Jadwiga uważana jest za postać barwną, nadającą się na wzór, na idola, o czym świadczy fakt, że wiele szkół i instytucji przyjmuje jej imię. Mnie zaimponowała dojrzałością decyzji. Pomimo młodego wieku potrafiła postawić szczęście kraju ponad własne szczęście - powiedziała po powrocie do Żegociny laureatka konkursu.

     W konkursie recytatorskim uczennicom z Żegociny nie poszło już tak dobrze, choć wyróżnienie dla gimnazjalistki Joanny Krawczyk z klasy III A - to też spore osiągnięcie. Nie powiodło się natomiast innej gimnazjalistce - Justynie Długopolskiej z klasy III B, która z wyprawy do Biecza powróciła jedynie z dyplomem uczestnictwa. W tej dziedzinie zwyciężyła Monika Bartosik reprezentantka szkoły z Krzeszowic.
     Z sukcesu uczennic cieszy się cała szkoła. Ten wynik potwierdza, że zdolnej młodzieży w gminie nie brakuje. To także sukces nauczycielek, które dobrze przygotowały uczennice do konkursowych zmagań.
    Serdecznie gratulujemy !

ZOBACZ >>>

[wstecz]