SETNY NUMER "SKRZATA"

Pierwszy numer "Skrzata". Jubileuszowy - setny numer "Skrzata".
Pierwszy i jubileuszowy numer "Skrzata" - miesięcznika Publicznego Przedszkola w Łąkcie Górnej.
    W październiku 1997 roku społeczność Publicznego Przedszkola w Łąkcie Górnej mogła zapoznać się z własną gazetką o wdzięcznym tytule "Skrzat". "Halo kochane przedszkolaki - wita Was wasz "Szkrzacik". Podobno jestem pierwszym krasnalem, który założył gazetkę w przedszkolu. Bardzo się cieszę i zapraszam do jesiennej zabawy wszystkie dzieci i rodziców" - to treść napisu na pierwszej stronie przedszkolnego miesięcznika. Jego pierwsze egzemplarze były pisane ręcznie i liczyły zaledwie kilka stron. Oczywiście były czarno - białe, czasem kolorowane. Dzisiaj są już kolorowe. Gazetka jest wydawana nieprzerwanie aż do dnia dzisiejszego. Przez te prawie dziesięć lat czasopismo zmieniło zarówno swoją szatę graficzną, jak i publikowane treści oraz sposób tworzenia. Dziś pismo i rysunki ręczne zastąpione zostały składem komputerowym.
Jubileusz "Skrzata". Jubileusz "Skrzata".
     Jubileuszowe wydanie przedszkolnego miesięcznika ukazało się przed zabawą andrzejkową, którą tradycyjnie organizuje się w łąkieckim przedszkolu. Z tej to okazji został ogłoszony konkurs pt. "Jak wyobrażasz sobie gazetowego "Skrzata" ? Prace dzieci były różne bardzo pomysłowe. Ich wystawe urządzono na przed jednym z okien, by dobrze były widoczne prace dzieci.  Znalazły się tu prace: Kasi Machaj, Huberta Kąckiego, Macieja Kamionki, Sylwii Styczeń, Ewy Stabrawa, Kuby Hejmo, Bartka Kępy i Klaudii Adamczyk. Autorzy tych właśnie prac otrzymali pamiątkowe nagrody.
Jubileusz "Skrzata". Jubileusz "Skrzata".
     Nie mogło podczas świętowania jubileuszu gazetki zabraknąć tortu. Oczywiście przygotowały go Panie z przedszkolnej kuchni. Wszystkie dzieci odśpiewały "Skrzatowi" uroczyście "Sto lat", zdmuchnęły świeczki na torcie i przystąpiły do jego degustacji. 
Jubileusz "Skrzata". Zabawa andrzejkowa.
    Potem przystąpiono do andrzejkowej zabawy. Z wróżb dzieci mogły się dowiedzieć między innymi co dostaną w prezencie od Mikołaja, czy będą zdrowe i co ich czeka w przyszłym roku. Taneczne pląsy zakończyły zabawę i niezwykły jubileusz. Redakcji miesięcznika "Skrzat" gratulujemy wytrwałości i życzymy, aby nie brakło tematów i pomysłów i abyśmy się mogli spotkać na kolejnym jubileuszu, z okazji 200 numeru, który wydany zostanie (czego życzymy) za 9 lat, w grudniu 2016 r.

[wstecz]