WIGILIJNE SPOTKANIE W CKSIT

    Wigilijne spotkanie w CKSiT w Żegocinie. Wigilijne spotkanie w CKSiT w Żegocinie.
18.XII.2007 - Wigilia uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żegocinie.

       Tradycyjnie już w okresie przedświątecznym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z innymi instytucjami, w tym roku także przy współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy, organizuje spotkanie wigilijne, na które zapraszani są podopieczni GOPS oraz uczestnicy ŚDS. W tym roku takie spotkanie odbyło się 18 grudnia w sali CKSiT w Żegocinie.
       W pierwszej części tego spotkania ks. proboszcz Leszek Dudziak odprawił mszę świętą, podczas której wygłosił do zebranych homilię. Podczas nabożeństwa modlono się głównie w intencji osób potrzebujących pomocy. Świąteczne życzenia złożyli zebranym: Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz oraz Przewodniczący Rady Gminy w Żegocinie Jan Marcinek. W dowód wdzięczności za wsparcie i opiekę domownicy wręczyli zaproszonym gościom przygotowane przez siebie stroiki świąteczne.
      Po poświęceniu opłatków rozpoczęła się druga część spotkania - łamanie nie opłatkiem i składanie życzeń. Potem wszyscy zasiedli do stołów i rozpoczęła się wigilijna wieczerza. Podano m. in. tradycyjne polskie dania wigilijne: rybę i kompot z suszonych owoców. Wkrótce rozpoczęło się śpiewanie kolęd, a na zakończenie tego wieczoru rozdano świąteczne prezenty.

    Łamanie się opłatkiem.  Wigilijna wieczerza.
Łamanie się opłatkiem i wigilijna wieczerza.

[wstecz]