XIV STUDNIÓWKA LO W ŻEGOCINIE - 16.01.2010

Restauracja "Sara" w dniu studniówki.

XIV Studniówka LO w Żegocinie.

XIV Studniówka, podobnie jak poprzednia, miała miejsce w Restauracji "Sara".

     Liceum Ogólnokształcące w Żegocinie zostało utworzone w 1993 roku. W 1997 roku mury szkoły opuścił pierwszy rocznik absolwentów, który w styczniu tegoż roku, w sali gimnastycznej szkoły, miał swoją, historyczna studniówkę. 16 stycznia 2010 roku czternasty już rocznik maturzystów spotkał się na studniówce, którą zorganizowano w Restauracji "Sara" w Laskowej. Poloneza zatańczyło tutaj 39 tegorocznych maturzystów z żegocińskiego Liceum.
    Dwie godziny przed rozpoczęciem studniówki tegoroczni maturzyści, ich rodzice i nauczyciele uczestniczyli w wieczornyej mszy świętej, odprawionej w żegocińskim kościele parafialnym przez ks. katechetę Janusza Psonaka w intencji maturzystów.
    Około godziny 19 w Restauracji "Sara" zrobiło się gwarno i tłoczno. Zaproszeni goście, nauczyciele, maturzyści i towarzyszące im osoby usiadły za stołami. Wkrótce tegoroczni maturzysci: Agnieszka Zoch i Bartłomiej Kamionka podeszli do mikrofonu i powitali uczestnków studniówkowego balu.

XIV Studniówka LO w Żegocinie. XIV Studniówka LO w Żegocinie.
XIV Studniówka LO w Żegocinie. XIV Studniówka LO w Żegocinie.

     Uczestników balu powitała także Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Cecylia Marzec. - Dziś bal studniówkowy, wieczór pełen ciepła, radości, ale także zadumy i refleksji. Za sto dni egzamin dojrzałości. Ale egzamin ze swojej dojrzałości zdajecie już dziś - powiedziała do tegorocznych maturzystów, życząc im pięknej i mądrej zabawy do samego rana.
     Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Żegocinie Danuta Pączek przypomniała, że to już czternasta studniówka w 17-letniej historii żegocińskiego liceum. Wykorzystując napisane na zaproszeniach motto, przypomniała, że w życiu wszystko ma swój czas. Są wiosny i lata, są jesienie i zimy. - Lecz dzisiaj, mimo zimowej aury, niech żyje wiosna młodości, niech żyje dzisiejszy bal. Życzę wszystkim udanej zabawy do samego rana - powiedziała, dziękując także rodzicom, wychowawcom, uczniom za organizację tego balu.
   Wójt Gminy Żegocina Pan Jerzy Błoniarz życzył maturzystom powodzenia na maturze, zrealizowania planów życiowych, dobrych wspomnień z czasu nauki w żegocińskim liceum.  Ksiądz proboszcz Leszek Dudzial podziękował rodzicom i młodzieży za zaproszenie na studniówkę. Przedstawil swoje refleksje związane z lektura prasowego artykułu pt. "Setka na stole na sto dni przed maturą". Uznał, że autorzy tego tekstu nie rozumieją, na czym polega radość studniówkowego balu. Swoje wystąpienie zakończył życzeniem opartym na fragmentach przemówienia Jana Pawła II do młodzieży zgromadzonej w 2001 roku w Lednicy ("Przyjmij słowo Chrystusa, zaufaj Mu i podejmij swą życiową misję. Ludzie nowego wieku oczekują Twojego świadectwa. Nie lękaj się! Wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus").
    Kolejny mówca - Przewodniczący Rady Gminy Jan Marcinek - złożył maturzystom życzenia zdania matury i dostania się na wymarzone uczelnie oraz spotkania na życiowej drodze samych dobrych ludzi. Wychowawcy klas trzecich - III A - Pani Marzena Pajor i III B - Pan Wojciech Wrona - życzenia składali swoim podopiecznym na tle melodii "Niech żyje bal". Życzyli, by był to niezapomniany, radosny bal. - Za sto dni egzamin. Ale dzisiaj - na kilka godzin zapomnijcie o maturze, bawcie się i radujcie - powiedział wychowawca klasy III B.
    Po słowach "Poloneza czas zacząć", wypowiedzianych przez prowadzących pierwszą część balu maturzystów, z głośników rozległa się muzyka i kolorowy orszak ubranych w różnokolorowe suknie maturzystek i przeważnie czarne garnitury ich kolegów ruszyły na parkiet, demonstrując obserwującym ich popis nauczycielom i rodzicom taneczne umiejętności. Długie brawa, jakie rozległy się po zakończeniu poloneza, świadczyły o tym, że taniec bardzo się spodobał.
    Nie mogło się także obejść bez drugiego, tradycyjnego elementu studniówki - "profesorskiego walca". Maturzystki poprosiły do tańca nauczycieli, maturzyści nauczycielki i tak przetańczono drugi "obowiązkowy" taniec tego wieczoru.
    Potem już królowała różnorodna muzyka i tańce dowolne. Radosna zabawa, z krótkimi przerwami na zjedzenie posiłków i odpoczynek, trwała do białego rana. Kolejny, udany studniówkowy bal przeszedł do historii żegocińskiej szkoły. Pozostaną wspomnienia, fotografie i drewniane plakietki z napisem "Studniówka 2010" sprezentowane maturzystom przez Radę Rodziców.

XIV Studniówka LO w Żegocinie. XIV Studniówka LO w Żegocinie.
XIV Studniówka LO w Żegocinie. XIV Studniówka LO w Żegocinie.
XIV Studniówka LO w Żegocinie.

FOTOALBUM W SERWISIE SZKOŁY >>>

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]