WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY GRA W ŻEGOCINIE

Grupy wolontariuszy w centrum Żegociny.     

Grupy wolontariuszy w centrum Żegociny.

Grupy wolontariuszy w centrum Żegociny.

     10 stycznia 2010 roku, od samego rana, pomimo fatalnej pogody (najpierw deszcz, potem gołoledź i wreszcie intensywne opady śniegu), kilkanaście grup wolontariuszy Żegocińskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kwestuje w terenie na rzecz doposażenia klinik onkologicznych w sprzęt wysokospecjalistyczny, ratujący życie dzieci chorych na raka. Pojawiły się one w najruchliwszych w tym dniu miejscach, a więc w pobliżu kościołów w Łąkcie Górnej, Rozdzielu i Żegocinie, na przystankach autobusowych, przy sklepach.
    Intensywne opady śniegu bardzo utrudniały kwestowanie. Ludzie skryci pod parasolami, schowani w kapturach pospiesznie zdążali do samochodów, by bezpiecznie dotrzeć do domów. Trudno w tej powiedzieć, jaką kwotę uda się zebrać w Gminie Żegocina, ale z pewnością nie zostanie pobity rekord z niedalekiego Gromnika (3,5 tys. mieszkańców), gdzie w ubiegłym roku wolontariusze zebrali 52 tysiące złotych. - Nam nie chodzi o rekord, ale liczy się każda złotówka, bo może uratować czyjeś młode życie - mówi szef żegocińskiego sztabu Przemysław Szewczyk, który wraz z grupą wolontariuszy przepracował już przy organizacji tego przedsięwzięcia wiele godzin i także w dniu 18. Finału pilnuje, aby "żegocińska orkiestra grała sprawnie".
    Padający śnieg utrudnił dalszą realizację planów, bowiem jego gruba warstwa zaległa także na placu przed GS-em w Żegocinie, gdzie na godzinę 14 zaplanowano pokazy samochodów tuningowych i rajdowych. Trudne warunki drogowe przeszkodziły także wielu osobom pragnącym przybyć do pięknie udekorowanej sali widowiskowej CKSiT w Żegocinie, w której o godzinie 17 rozpoczęły się koncerty i aukcje.
    Organizatorzy liczyli na to, że pomimo trudnych warunków pogodowych, w CKSiT pojawi się dużo publiczności, która nie tylko okaże hojność, ale także będzie dobrze się bawić. Niestety przybyła nieliczna grupa. Zawiodła zwłaszcza młodzież, dla której występy uznanych kapel rockowych powinny być dostateczną zachętą.
    Pomimo tego organizatorzy pierwszego w Żegocinie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą czuć się usatysfakcjonowani, podobnie jak wolontariusze i wszyscy, którzy datkami wsparli szlachetne dzieło pomocy dla dzieci chorych na choroby nowotworowe. Dzięki nim udało się zebrać w Gminie Żegocina kwotę 2639 złotych (w tym 275 zotych z aukcji), która zostanie wpłacona na konto Fundacji. Faktycznie zebrana kwota była nieco większa, ale - zgodnie z Regulaminem - pokryto z niej koszty przyjazdu zespołów. Dzięki sponsorom można było także ładnie udekorować salę, odpalić sztuczne ognie i wyżywić wolontariuszy oraz członków zespołów. Należy dodać, że wszystkie zaproszone zespoły, zarówno muzyczne, jak i kierowcy z
"Energy Tuning Team" z Limanowej wystapili za darmo.

 Prace przy nagłośnieniu i oświetleniu sceny w CKSiT trwały w sobotę do późnej nocy.

Prace przy nagłośnieniu i oświetleniu sceny w CKSiT trwały w sobotę do późnej nocy.
Prace przy nagłośnieniu i oświetleniu sceny w CKSiT trwały w sobotę do późnej nocy.
     Wolontariusze w Łąkcie Górnej.  Wolontariusze w Łąkcie Górnej.
Wolontariuszki kwestujące w Łąkcie Górnej.

PROGRAM FINAŁU W ŻEGOCINIE

MINI MOTO ORKIESTRA >>>

[wstecz]