MODLITWY W 7. ROCZNICĘ ŚMIERCI KSIĘDZA ANTONIEGO PORĘBY

Parafianie z Żegociny przy grobie ks. A. Poręby.

W kościele parafialnym w Ptaszkowej.

Parafianie z Żegociny przy grobie ks. A. Poręby i w kościele parafialnym w Ptaszkowej.

     31 stycznia 2010 r. o godz. 14.00 w Kościele Parafialnym w Ptaszkowej została odprawiona Msza święta z okazji 7. rocznicy śmierci ks. Prałata Antoniego Poręby. Wspólnie z parafianami Ptaszkowej modliło się około 40 parafian z Żegociny, którzy dojechali tu autobusem i samochodami prywatnymi.
    Tradycyjnie przed mszą świętą delegacja parafii Żegocina, w skład której weszli druhowie strażacy i osoby prywatne, udała się na cmentarz, gdzie złożono wieniec z ulubionych przez ks. Prałata herbacianych róż oraz zapalono wiele zniczy - dowody pamięci o zmarłym kapłanie.
    Zebrani wspólnie z bratem ks. Prałata - Panem Edwardem Porębą, przy grobie odmówili w intencji śp. Księdza proboszcza Antoniego Poręby Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
    Po modlitwie przy grobie ks. Prałata delegacja udała się do kościoła, gdzie uczestniczyła we mszy świętej, a potem w adoracji przy szopce.
    - Bardzo dziękuję Wam, że swoją obecnością tu na cmentarzu i na Mszy świętej, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, dajecie świadectwo pamięci o moim bracie i wielkiego dla niego szacunku - powiedział do żegocińskich delegacji   Pan Edward Poręba.
     Dodajmy także, że w samej Żegocinie w intencji zmarłego proboszcza także w tym roku odprawionych zostało kilka mszy świętych, zamówionych m. in. przez Zespół Szkół w Żegocinie i Stowarzyszenie Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie, któej to organizacji ks. Poręba był członkiem i bardzo aktywnym działaczem.
    W tym roku w Żegocinie miał rónież miejsce specjalny Wieczór Pamięci o Św. P. Ks. Prałacie Antonim Porębie, któremu towarzyszyła okolicznościowa wystawa oraz promocja ksiązki Jerzego Skrobota pt. "Kapłan wiary, nadziei i miłości. Opowieść o życiu i pracy Ks. A. Poręby".

Przy grobie ks. A. Poręby Przy grobie ks. A. Poręby
Przy grobie ks. A. Poręby Przy grobie ks. A. Poręby
Przy grobie ks. A. Poręby ptaszkowa08.jpg (17800 bytes)
Parafianie z Żegociny przy grobie ks. A. Poręby i w kościele parafialnym w Ptaszkowej.

[wstecz]