PSP BYTOMSKO STARA SIĘ O CERTYFIKAT "SZKOŁY PROMUJĄCEJ BEZPIECZEŃSTWO"

  Pierwsze spotkanie w sprawie ZPB w PSP w Bytomsku.

Katarzyna Kaszuba i mł. asp. Marcin Daniec.

Pierwsze spotkanie w sprawie ZPB w PSP w Bytomsku. Katarzyna Kaszuba i mł. asp. Marcin Daniec.

    5 stycznia 2010 r. PSP w Bytomsku im. Świętego Mikołaja zgłosiła swój udział w projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa - "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo". "Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa" (zwana też  programem holenderskim) opiera się na działaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa, gdzie jednym z jej elementów jest pozyskanie i zaangażowanie partnerów realizujących pewien przydzielony im wycinek zadań, po wcześniejszej analizie zagrożeń i potrzeb. Szeroko rozumianym, ostatecznym celem wdrażanej inicjatywy jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, a tym samym podniesieniem jakości życia obywateli. Podstawą realizacji ZPB jest właściwa komunikacja między partnerami. Nie ma tu miejsca na "wymianę pism"; jest za to miejsce na regularne spotkania. Projektu nie uda się zrealizować bez zaangażowania partnerów, zrozumienia wspólnych celów i przekonania do sensu całości działań.
    5 stycznia 2010 roku nastąpiło zgłoszenie szkoły do projektu, ale znacznie wcześniej, bo 14 września 2009 roku, miało miejsce pierwsze organizacyjne spotkanie dotyczące przystąpienia PSP im. Świętego Mikołaja w Bytomsku do tego   programu. Brali w nim udział asp. Leszek Machaj z KPP w Bochni, mł. asp. Marcin Daniec - dzielnicowy PP w Żegocinie, Barbara Janicka - Mikus - Dyrektor PSP w Bytomsku oraz Katarzyna Kaszuba - Koordynator ds. bezpieczeństwa na terenie szkoły. Podczas tego spotkania został ustalony harmonogram planowanych działań, których celem jest uzyskanie przez szkołę Certyfikatu "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo".
    Natomiast 13 stycznia 2010 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Mikołaja w Bytomsku miało miejsce spotkanie pod nazwą "Bezpieczne ferie", które zostało  zorganizowane przez koordynatora ds. bezpieczeństwa na terenie szkoły - nauczycielkę Katarzynę Kaszubę oraz dzielnicowego z Posterunku Policji w Żegocinie mł. asp. Marcina Dańca. Zajęcia były pierwszym z tego typu spotkań zorganizowanych w ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa - "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo".
      Zajęcia miały na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa poruszania się na drodze oraz prawidłowego zachowania podczas zimowych zabaw. Uczniowie oglądali prezentację multimedialną zatytułowaną Bezpieczne dzieci". Przypomnieli sobie również numery telefonów alarmowych oraz w jaki sposób składać meldunek po zaobserwowaniu zdarzenia. Na zakończenie spotkania Pan policjant odpowiedział na pytania uczniów i nauczycieli bytomskiej placówki.

 Spotkanie "Bezpieczne Ferie".  Spotkanie "Bezpieczne Ferie".
 Spotkanie "Bezpieczne Ferie".  Spotkanie "Bezpieczne Ferie".
Spotkanie "Bezpieczne Ferie" - PSP w Bytomsku - 13.01.2010 r.
Więcej informacji na temat projektu ZPB >>>

[wstecz]