ŻEGOCINA POWITAŁA NOWY - 2010 ROK

Centrum Żegociny 31.12.2009 - około godziny 13.

Kościół w Żegocinie w pierwszych minutach 2010 roku.

W ostatnim dniu 2009 i pierwszym 2010 była fatalna pogoda. Była mgła, wilgoć, temperatura wahała się około 0 stopni.

  Tradycją Gminy Żegocina stały się nocne spotkania mieszkańców Gminy w ostatnim dniu każdego roku, organizowane w centrum wsi Żegocina - na Placu Gminnej Spółdzielni. Tak też był na przełomie 2009 i 2010 roku. Pomimo fatalnej pogody do centrum Żegociny przybyło około 50 osób, by tutaj wspólnie powitać Nowy Rok. Dominowała młodzież, ale byli także starsi mieszkańcy gminy, którzy przyprowadzili nawet małe dzieci.
    Tuż przed północą życzenia mieszkańcom Gminy i gościom złożył Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz. - To pięknie, gdy człowiek może być dumny ze swojego miejsca zamieszkania. To dzieje się za sprawą Was, gdyż wspólnie pracowaliśmy nad tym, by lepiej żyło się w naszej Małej Ojczyźnie. Gdy rozpoczyna się Nowy Rok mamy jednak wszyscy poczucie przemijania. Patrzmy jednak z optymizmem w kierunku przyszłości, w którą wpisujemy kolejne plany i nowe cele. Życzę dzisiaj tutaj obecnym i tym pozostałym w domach gościom i mieszkańcom Gminy Żegocina, aby w roku 2010 nie zabrakło zdrowia, zgody rodzinnej i sąsiedzkiej, dobrych urodzajów, aby w naszej gminie było lepiej, abyśmy nadal mogli być z niej dumni. Niech 365 dni 2010 roku zapisze się jako dni miłości do drugiego, do ojczystej Ziemi, która rodzi chleb. Niech się wszystkim szczęści - powiedział Wójt Jerzy Błoniarz.
    Wkrótce po tym przemówieniu w niebo wystrzeliły różnobarwne race, rozległ się huk petard i po odliczeniu ostatnich 10 sekund starego roku, strzeliły korki szampanów i rozpoczęło się składanie pierwszych życzeń na 2010 rok.
    Podczas tego spotkania kolędował Zespół Pieśni i Tańca "Łąkta". Piękne ludowe pastorałki i kolędy rozbrzmiewały zarówno w ostatnich minutach 2019 roku, jak w pierwszych 2010. Skoczne dźwięki serwowane przez "Maxxxymalny Team" nie zdołały jednak skutecznie zachęcić zgromadzonych na placu do tańczenia. Skutecznie uniemożliwiła to śnieżna papka roztopionego śniegu zalegająca na placu, toteż wnet po zakończeniu kolędowania wszyscy rozeszli się do domów.
    Żegocina powitała więc Nowy - 2010 rok. Astrolodzy przewidują, że będzie on bardzo dynamiczny, pełen rewolucyjnych przemian, gdyż na to wskazuje układ planet i gwiazd na niebie. Jaki będzie dla Gminy Żegocina i jej mieszkańców ? Pożyjemy - zobaczymy ! Do Siego 2010 Roku !

Powitanie 2010 roku w centrum Żegociny. Powitanie 2010 roku w centrum Żegociny.
Powitanie 2010 roku w centrum Żegociny. Powitanie 2010 roku w centrum Żegociny.
Powitanie 2010 roku w centrum Żegociny. Powitanie 2010 roku w centrum Żegociny.
Powitanie 2010 roku w centrum Żegociny. Powitanie 2010 roku w centrum Żegociny.
Powitanie 2010 roku w centrum Żegociny.
RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]