BANK ŻYWNOŚCI POMAGA ŻEGOCIŃSKIM UCZNIOM

 W odnowionej stołówce PSP w Żegocinie.

W odnowionej stołówce PSP w Żegocinie.
W odnowionej stołówce PSP w Żegocinie.

   Stołówka szkolna prowadzona przez Publiczną Szkołę Podstawową w Żegocinie przeszła w okresie ferii zimowych metamorfozę. Położono nowe płytki podłogowe, odmalowano pomieszczenie i stołówka wygląda jak nowa, choć nowa nie jest, bo funkcjonuje od lat siedemdziesiątych. Obecnie z usług stołówki korzysta 170 uczniów tutejszej szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącego.
    Po raz kolejny PSP w Żegocinie otrzymała dar żywnościowy od Akademii "Podziel się posiłkiem". Tym razem z Krakowskiego Banku Żywności przywieziono ponad 550 kg różnych produktów żywnościowych, m. in. ryżu, mąki, makaronu, dżemów. Jak informuje intendentka - pani Józefa Jelonek - wartość darowizny wynosi około 1200 złotych. Produkty te są zgromadzone w magazynie stołówkowym i wydawane systematycznie kucharkom, którymi kieruje szefowa - pani Franciszka Strączek. Dzięki darowi Akademii dziewięcioro uczniów zostało zwolnionych z odpłatności za obiady.
    Darowizna jest przekazywana w oparciu o umowę szkoły z Krakowskim Bankiem Żywności z 10 października 2006 roku. - Współpraca szkoły z Krakowskim Bankiem Żywności układa nam się bardzo dobrze i będzie nadal kontynuowana. W marcu 2010 roku spodziewamy się kolejnych darów żywnościowych - mówi dyrektorka PSP w Żegocinie - pani Anna Rogala. Informuje równocześnie, że szkolnej stołówce pomaga także samorząd gminny. Dzięki pomocy obu tych instytucji 54 uczniów żegocińskich szkół otrzymuje w szkolnej stołówce bezpłatne posiłki. W znaczącym stopniu przyczynia się to do minimalizowania niedożywienia dzieci.

 W odnowionej stołówce PSP w Żegocinie. W odnowionej stołówce PSP w Żegocinie.
W odnowionej stołówce PSP w Żegocinie.

[wstecz]