INFOKIOSK W URZĘDZIE GMINY W ŻEGOCINIE

  Przy infokiosku w Urzędzie Gminy w Żegocinie.

 Przy infokiosku w Urzędzie Gminy w Żegocinie.

Przy infokiosku w Urzędzie Gminy w Żegocinie.

    22 lutego 2010 roku na parterze holu budynku Urzędu Gminy w Żegocinie został uruchomiony infokiosk, nazywany czasem kioskiem multimedialnym, albo infomatem. Stało się to możliwe dzięki współpracy Urzędu Gminy w Żegocinie z Powiatowym Urzędem Pracy w Bochni.
    Jak poinformował Sekretarz Urzędu Gminy w Żegocinie Zbigniew Nożkiewicz, obie instytucje podzieliły się kosztami tej nowoczesnej formy komunikacji. Urząd Gminy pokrywa koszty prądu oraz dostępu do internetu.
    Kiosk multimedialny służyć może jako całodobowy, bezobsługowy punkt informacyjny. Dzięki możliwości zastosowania multimediów, informacje prezentowane w kiosku są bogato ilustrowane filmami, dźwiękiem, animacjami, zdjęciami panoramicznymi itp. Kioski te szybko zdobywają sobie popularność w Polsce. Dzięki takim zaletom jak użyteczność, atrakcyjność i łatwość obsługi liczba instalowanych kiosków stale rośnie. Teraz taki właśnie kiosk trafił do Żegociny. Jest dostępny nie całodobowo, lecz w godzinach pracy Urzędu Gminy.
    Bezpłatnie skorzystać może z niego każda osoba, która tylko potrafi posłużyć się komputerem. Urządzenie wyposażone jest w duży ekran dotykowy oraz klawiaturę wzbogaconą o touchpad (panel dotykowy). Możliwości tego komputera zostały nieco ograniczone, ale pełni on swoje funkcje informacyjne doskonale. Można skorzystać przede wszystkim z możliwości internetu, a więc np. przeglądać strony internetowe.
    - Nasz infokiosk ma służyć przede wszystkim osobom bezrobotnym. W znaczący sposób może ułatwić mieszkańcom naszej gminy znalezienie informacji o aktualnych ofertach pracy, szkoleniach, programach i projektach realizowanych przez PUP, przepisach oraz innych istotnych sprawach dotyczących lokalnego rynku pracy. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do korzystania z tego urządzenia - mówi Sekretarz Gminy Zbigniew Nożkiewicz, który osobiście ze stażystami zatrudnionymi w Urzędzie testował to nowe urządzenie.
     Dodajmy, że z infomatu korzystać mogą także turyści, którzy chcą np. skorzystać z informacji praktycznych zawartych na stronie internetowej gminy. Możliwości jest wiele. Dotkniesz - i już wiesz wszystko !

Przy infokiosku w Urzędzie Gminy w Żegocinie. Przy infokiosku w Urzędzie Gminy w Żegocinie.
Przy infokiosku w Urzędzie Gminy w Żegocinie.

[wstecz]