RODZICE NA ZAJĘCIACH W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  Na zajęciach w oddziale przedszkolnym w Rozdzielu.

Barbara Frączek - Orzeł.
Na zajęciach w oddziale przedszkolnym w Rozdzielu.

      Rodzice na zajęciach w oddziale przedszkolnym ? Czemu nie ! Takie zajęcia otwarte nie tylko w przedszkolach organizuje się w wielu przedszkolach i szkołach, mają bowiem wiele walorów i dają korzyści nie tylko dzieciom i rodzicom, ale także nauczycielom.
    Takie właśnie zajęcia odbyły się w Zespole Szkół w Rozdzielu. Na zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiła wychowawczyni - pani Barbara Frączek - Orzeł. Rodzice niemal stuprocentową frekwencją odpowiedzieli na zaproszenie nauczycielki.
     Głównym celem spotkania było podsumowanie dwutygodniowej tematyki zajęć "Dbamy o zdrowie" oraz włączenie rodziców do zabaw z dziećmi i umożliwienie im obserwowania zachowania swojego dziecka w grupie.
    Zajęcia rozpoczęły się miłym powitaniem zaśpiewanym przez dzieci, następnie każdy rodzic odczytał dzieciom jedną stronę książki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. "Smak, słuch, dotyk, węch i wzrok". W dalszej części spotkania dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w wielu ciekawych zabawach integracyjnych np. w zabawie "Zmysłowa zgadywanka" podczas, której dotykały, smakowały, wąchały, słuchały i oglądały przeróżne przedmioty, zapachy i mikstury.
     Następną propozycją była zabawa pantomimiczna z chustą animacyjną i balonikami. Zadaniem dla rodzica i dziecka było wylosowanie balonika z zadaniem i zaprezentowanie go w formie pantomimy, pozostali uczestnicy zgadywali co zostało przedstawione. Bardzo podobała się wszystkim zabawa "Pieczenie pizzy". Przy muzyce relaksacyjnej, dzieci masowały plecy swoich rodziców a rodzice plecy dzieci. Dużo humoru dostarczyła zabawa "Zgadnij, kto tu mieszka", podczas której rodzice musieli rozpoznać swoje dziecko, po głosie, ukryte w kartonowym domku.
    Po tych emocjach dzieci z apetytem smakowały pomarańczowy napój przygotowany wspólnie z rodzicami. Na koniec, na znak zadowolenia ze wspólnej zabawy, każdy przedszkolak udekorował swojego rodzica "uśmiechniętą buźką" a rodzice odwdzięczyli się dzieciom wręczając im własnoręcznie ozdobione podczas zajęć baloniki.
    To miłe spotkanie zakończyła dyrektor szkoły pani Alicja Adamczyk - Brózda, która podziękowała rodzicom za udział w nim, a wychowawczyni za inicjatywę i wspaniale przeprowadzone zajęcia. Poinformowała także rodziców o rekrutacji dzieci pięcioletnich i sześcioletnich do oddziału przedszkolnego oraz o kończącym się remoncie budynku oddziału przedszkolnego. Dzięki inicjatywie Wójta Gminy Żegocina Jerzego Błoniarza budynek oddziału przedszkolnego przechodzi gruntowny remont. Zmieniono układ pomieszczeń dzięki czemu dzieci zyskają większą powierzchnię przeznaczoną na zabawę i kąciki tematyczne. Zbudowano nowe, piękne toalety i szatnię. Wymieniono okna i drzwi wejściowe. Pod koniec lutego dzieci pięcio i sześcioletnie powrócą do zupełnie zmienionego budynku. Wyrazy wdzięczności należą się Panu Wójtowi Jerzemu Błoniarzowi, który bardzo troszczy się o jak najlepsze warunki zabawy i nauki dzieci oraz dobrej pracy nauczycieli.

Na zajęciach w oddziale przedszkolnym w Rozdzielu. Na zajęciach w oddziale przedszkolnym w Rozdzielu.
Na zajęciach w oddziale przedszkolnym w Rozdzielu. Na zajęciach w oddziale przedszkolnym w Rozdzielu.
Rodzice i ich dzieci na zajęciach w oddziale przedszkolnym w Rozdzielu.

[wstecz]