PRACOWNICY OŚWIATY NA SZKOLENIACH BHP

  Szkolenie okresowe BHP.

Szkolenie okresowe BHP.

Szkolenie okresowe BHP dla pracowników oświaty Gminy Żegocina.

     Obowiązki dotyczące szkolenia w zakresie bhp zostały określone w Kodeksie pracy, który stanowi, że pracodawcy nie wolno dopuścić do pracy pracownika, który nie posiada wymaganych kwalifikacji lub potrzebnych umiejętności do jej wykonywania, a także dostatecznej znajomości przepisów i zasad bhp. Pracodawca jest więc obowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bhp przed dopuszczeniem go do pracy oraz przeprowadzać okresowe szkolenia w tym zakresie. Również sam pracodawca jest obowiązany odbyć szkolenie w dziedzinie bhp w zakresie niezbędnym do wykonywania ciążących na nim obowiązków. Powinno ono być okresowo powtarzane.
     W ostatnich dniach takie właśnie okresowe szkolenia odbyli nauczyciele i pracownicy wszystkich szkół  Gminy Żegocina. 10 lutego 2010 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Żegocinie w szkoleniu uczestniczyli pracownicy oświaty tej szkoły. Szkolenie prowadził Pan Zygmunt Kaczmarczyk z Biura Ochrony Pracy w Bochni, który przypomniał najważniejsze 20 zagrożeń na poszczególnych stanowiskach pracy. Wszyscy z uwagą słuchali wykładu oraz oglądali filmy z zakresu BHP.
    Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z Panem Tomaszem Taborem - ratownikiem medycznym zatrudnionym w bocheńskim szpitalu w jednej z karetek poruszających się po naszym powiecie, który przypomniał wszystkim zasady udzielania pierwszej pomocy w wypadku utraty przytomności, krwotoku, złamania, zakrztuszenia, oparzeń, porażeń, skaleczeń, ukąszenia pszczoły lub osy, naruszenia nasady zębów. Wszystkie cenne uwagi ratownika na pewno w przyszłości przydadzą się nie tylko w szkołach, ale i w domach nauczycieli i pracowników. Oby tylko wypadków było jak najmniej.
    Po zakończeniu zajęć Dyrektor PSP w Żegocinie - Anna Rogala podziękowała prowadzącym za ciekawe przedstawienie niełatwych zagadnień z zakresu prawa pracy, bezpieczeństwa pracy i z zakresu pierwszej pomocy. - Nigdy dość informacji na ten temat. Warto poświęcić trochę czasu, by w przyszłości, gdy zajedzie potrzeba uratować komuś życie, które jest wartością największą - stwierdziła Pani dyrektor - liczę na dalszą, wspaniałą współpracę z bocheńskim Biurem Ochrony Pracy.
    Podobne szkolenie przeszli nauczyciele i pracownicy wszystkich pozostałych szkół z terenu Gminy Żegocina.

Szkolenie okresowe BHP. Szkolenie okresowe BHP.
Szkolenie okresowe BHP. Szkolenie okresowe BHP.
Szkolenie okresowe BHP dla pracowników oświaty Gminy Żegocina.

[wstecz]