SUKCESY PIŁKARZY "BESKIDU" W TURNIEJACH FUTSALU 

Kadra "Beskidu" z Limanowskiej Halowej Ligi Piłkarskiej.  Zawodnicy "Beskidu" z II ligi PLHPN.
Kadra "Beskidu" z Limanowskiej Halowej Ligi Piłkarskiej. Zawodnicy "Beskidu" z II ligi PLHPN.

    Dużymi sukcesami w kilku turniejach futsalowych mogą poszczycić się piłkarze Klubu Sportowego "Beskid" Żegocina. Do największych można zaliczyć zdobycie II miejsca w Limanowskiej Halowej Lidze Piłkarskiej oraz zajęcie także drugiego miejsca w dwóch dobrze obsadzonych turniejach halówki: O Puchar Wójta Gminy Raciechowice oraz "Limanowa Open - Koloniada 2010". Nieźle się spisała także trzecia drużyna "Beskidu" walcząca II lidze Halowej Piłki Nożnej, która wywalczyła III miejsce i zachowała jeszcze szansę na awans do I ligi, ale musiała pokonać w barażu drużynę "Alladyna" i to bez kłopotu uczyniła, wygrywając 13 marca w stosunku 4 : 1. Świetną formę zaprezentował młody zawodnik "Beskidu" Paweł Janiczek, który został królem strzelców bocheńskiej ligi, zdobywając 30 bramek (z barażem włącznie to aż 33).
    W limanowskiej lidze zespół z Żegociny występował w składzie: Kępa Marian, Oleksy Lesław (bramkarze), Stokłosa Andrzej, Dudzic Sławomir, Solecki Grzegorz, Pączek Stanisław, Ptak Mirosław, Bukowiec Piotr, Stary Tadeusz, Pączek Tomasz, Paruch Maciej, Dudzic Józef.
     W lidze bocheńskiej "Beskid" reprezentowali: Kukla Wojciech, Kądziołka Sylwester (bramkarze), Dudzic Rafał, Dudzic Daniel, Polivka Marcin, Janiczek Marcin, Pławecki Damian, Janiczek Paweł, Pączek Stanisław (grający trener).

Piotr Bukowiec z pucharem za II miejsce w Futsalimie. Daniel Dudzic z pucharem za III miejsce w II PHLPN.
Piotr Bukowiec z pucharem za II miejsce w Futsalimie. Daniel Dudzic z pucharem za III miejsce w II PHLPN.
Mecz z"Elekricalem" w Futsalimie. "Beskid" na turnieju w Raciechowicach.
Mecz z"Elekricalem" w Futsalimie. "Beskid" na turnieju w Raciechowicach.
Mecz"Beskidu" z "Transblachem". Mecz "Beskidu" w LImanowa Open - Koloniada 2010.
Mecz"Beskidu" z "Transblachem" w Futsalimie. Mecz "Beskidu" w LImanowa Open - Koloniada 2010.

   Gratulacje dla trenerów i zawodników "Beskidu" oraz podziw dla ich gry w tym sezonie halowym wyrażają Internauci, zaglądający do oficjalnego serwisu www żegocińskiego klubu. Gratulacje złożył zawodnikom także Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz, a uczynił to podczas niedawnego Gminnego Turnieju Futsalu.
    Gablota z pucharami zdobytymi przez piłkarzy "Beskidu" znajdująca się w holu Urzędu Gminy w Żegocinie powiększy się więc o kolejne eksponaty. Ale sezon halowy już się kończy i trzeba już myśleć o rozgrywkach ligowych na trawie. Także tutaj jest szansa na sukcesy w postaci awansów do wyższej klasy rozgrywek. Seniorzy przewodzą bowiem po rundzie jesiennej w bocheńskiej B - klasie, mając 7 punktów przewagi nad BKS II Bochnia. Także juniorzy młodsi nie są bez szans na awans. Podopieczni trenera Wojciecha Wrony po rundzie jesiennej mają tylko 2 punkty straty do prowadzącej w tabeli drużyny z Borka.
    Kibiców piłki nożnej i sympatyków żegocińskiego klubu czekają więc kolejne emocje. Wszyscy wierzą w to, że po sukcesach halowych przyjdą także sukcesy w rozgrywkach ligowych na trawie. Rozgrywki B-klasy startują na początku kwietnia 2010 roku, a pierwszy mecz drużyna seniorów "Beskidu" zagra u siebie podejmując 11 kwietnia o godzinie 11.00 BKS II Bochnia.

[wstecz]