PIŁKARKI RĘCZNE Z ŁAKTY GÓRNEJ ZNÓW DRUGIE W POWIECIE

   Powiatowa Gimnazjada Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Powiatowa Gimnazjada Piłki Ręcznej Dziewcząt.
Drużyny na zbiórce. Ostatnie ustalenia przed meczem.

       Po wygranej w eliminacjach gminnych Gimnazjady w piłce ręcznej na zawodach w Żegocinie dziewczęta z Gimnazjum w Łąkcie Górnej niecierpliwie oczekiwały na termin zawodów powiatowych. Ten nadszedł 24 marca 2010 r. Bus Pana Piotra Krawczyka z Łąkty Górnej wypełniło 14 zawodniczek, które pojechały wraz z trenerem do Bochni. Zawody odbyły się w I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego. Nowa, świeżo wyremontowana pełnowymiarowa sala wydawała się zachęcać do gry.
Na zawody zgłosiło się 8 drużyn dziewcząt. Rozstawione zostały dwie drużyny: Gimnazjum nr 2 z Bochni i Gimnazjum im. Jana Pawła II z Łąkty Górnej jako aktualni mistrzowie i wicemistrzowie powiatu bocheńskiego. Do grupy A, w której znalazło się łąkieckie gimnazjum, dolosowane zostały drużyny: Nowy Wiśnicz , Trzciana i Gimnazjum nr 1 z Bochni. Grupę B stanowiły drużyny : Gimnazjum nr 2 , Rzezawa, Gawłów i Tarnawa. - Po zaciętych, ale wygranych pojedynkach z Nowym Wiśniczem 6 : 3 i Trzcianą 6 : 3 z pewnymi obawami przystąpiliśmy do meczu z Gimnazjum nr 1 z Bochni. Jednak nasze dziewczęta zagrały piękny mecz podziwiany przez obserwatorów ze Starostwa Powiatowego w Bochni, a także zgromadzonych kibiców. Ostatecznie wygraliśmy 12 : 4 i wyszliśmy na pierwszym miejscu z grupy A. W grupie B zwyciężyło Gimnazjum nr 2 z Bochni trenowane przez Mariana Gawędę - aktualnego trenera "Tomexu" Kraków. O trzecie miejsce zagrały: z grupy A Gimnazjum nr 1 w Bochni i Rzezawa z grupy B. Zwyciężyła Rzezawa, zajmując III miejsce w powiecie. Pojedynek finałowy rozegrała Łąkta Górna i Gimnazjum nr 2 z Bochni. Nasze dziewczęta zagrały dobry mecz, jednak nie potrafiły zatrzymać dobrze zbudowanych i wysokich dziewcząt z Bochni. Ostatecznie przegraliśmy 4 : 8 i zajęliśmy znowu drugie miejsce. Ach ta dwójka - chciałoby się powiedzieć. Z lekkim niedosytem wróciliśmy do Łąkty przywożąc dyplom i 2 piłki - relacjonuje trener dziewcząt Henryk Wrona.
    Dyrektor Gimnazjum w Łąkcie Górnej pan Jan Rosiek pogratulował dziewczętom oraz trenerowi drugiego miejsca w powiecie fundując kosz czekolad. Najlepsze zawodniczki w tym dniu to : Aleksandra Guzik i Magdalena Krawczyk w ataku oraz bramkarka Klaudia Hejmo, która wcześniej kontuzjowana, z bólem nogi broniła dostępu do naszej bramki. Skład drużyny Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej: Magdalena Kępa (kapitan), Klaudia Hejmo (bramkarz nr 1), Aleksandra Guzik, Magdalena Krawczyk, Anna Guzik, Gabriela Bednarz, Małgorzata Kamionka, Monika Dudziak, Joanna Piszczek, Magdalena Burek, Katarzyna Dyrla, Sylwia Dziedzic, Klaudia Banat (bramkarz 2), Karolina Wróbel.

Powiatowa Gimnazjada Piłki Ręcznej Dziewcząt. Powiatowa Gimnazjada Piłki Ręcznej Dziewcząt.
Zwycięski pojedynek z drużyną Publicznego Gimnazjum w Trzcianie.
 Powiatowa Gimnazjada Piłki Ręcznej Dziewcząt. Powiatowa Gimnazjada Piłki Ręcznej Dziewcząt.
Mecz Gimnazjum Łąkta Górna - Gimnazjum nr 1 Bochnia.
Powiatowa Gimnazjada Piłki Ręcznej Dziewcząt. Powiatowa Gimnazjada Piłki Ręcznej Dziewcząt.
Pojedynek o pierwsze miejsce z drużyną PG nr 2 w Bochni.
Powiatowa Gimnazjada Piłki Ręcznej Dziewcząt. Powiatowa Gimnazjada Piłki Ręcznej Dziewcząt.
Drużyna z trenerem Henrykiem Wroną. Znowu drugie !!

   - Dziękujemy za okazaną pomoc Dyrektorowi Zespołu Szkół w Łąkcie Górnej Panu Janowi Rośkowi, Wójtowi Gminy Żegocina - Panu Jerzemu Błoniarzowi oraz bardzo serdecznie Panu Piotrowi Krawczykowi za transportowanie busem naszej drużyny na turnieje i sparingi w różne miejsca województwa małopolskiego. W maju zapraszamy na zawody do szkoły w Łąkcie Górnej: chłopców z gimnazjum na turniej piłki nożnej oraz dziewczęta z gimnazjum na turniej piłki ręcznej - powiedział po zawodach trener łąkieckiej drużyny .

[wstecz]