SUKCES W POWIATOWEJ ELIMINACJI OTWP

Powiatowa eliminacja OTWP 2010.
Powiatowa eliminacja OTWP po raz pierwszy odbyła się poza Bochnią - w Zamku Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu.

    Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" ma kilka etapów. Najpierw odbywają się eliminacje środowiskowe (głównie w szkołach, ale także świetlicach, młodzieżowych drużynach pożarniczych), potem gminne, powiatowe, wojewódzkie i wreszcie finał ogólnopolski.
   Dziewiątka reprezentantów Gminy Żegocina - laureatów eliminacji gminnej, która w tym roku odbyła się w PSP w Bytomsku, pojechała do Nowego Wiśnicza z nadziejami na powodzenie. W Sali Rycerskiej wiśnickiego zamku do rywalizacji o prawo reprezentowania powiatu bocheńskiego w eliminacji wojewódzkiej przystąpiło 51 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich - zwycięzców eliminacji miejskich i gminnych. Zgodnie z regulaminem eliminacja rozpoczęła się od pisania testu wiadomości. Wyłonił on dziewięciu finalistów - po trzech w każdej grupie wiekowej. Wśród nich znalazła dwójka reprezentantów Gminy Żegocina: Adrian Stary - w grupie gimnazjalnej oraz Monika Salabura - w grupie szkół średnich. Pozostali reprezentanci nie zdołali zakwalifikować się do finału, ale znaleźli się na czołowych pozycjach. W grupie 21 reprezentantów szkół podstawowych Adamczyk Marek i Rosiek Paweł (obaj z PSP Łąkta Górna) zajęli ex aequo siódme miejsce, a Rozum Marcin z PSP Bytomsko był dziesiąty. W grupie 9 uczniów szkół średnich do finału zakwalifikowała się Monika Salabura. Jej koleżanki z żegocińskiego LO zajęły ex aequo piąte miejsce.
    Cała żegocińska reprezentacja wraz z opiekunkami trzymała kciuki za powodzenie Adriana i Moniki. Reprezentant łąkieckiego gimnazjum, który w tym turnieju staruje już kilka lat, wygrał w swojej grupie także w ustnym finale, zdecydowanie najlepiej odpowiadając na finałowe trzy pytania. Uzyskał od jurorów 32 punkty i wyprzedził drugiego finalistę - Miłosza Wronę z Trzciany o 9 punktów. Monika miała trochę mniej szczęścia. Przegrała walkę o prawo reprezentowania powiatu bocheńskiego o 6 punktów, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.
   Teraz cała Gmina Żegocina trzymać będzie kciuki za Adriana, który 17 kwietnia, w Szkole Aspirantów PSP w Nowej Hucie, walczył będzie o jak najlepsze miejsce z reprezentantami całego województwa małopolskiego.

  Powiatowa eliminacja OTWP 2010. Powiatowa eliminacja OTWP 2010.
Przybyłych uczniów i ich opiekunów powitał Ludwik Węgrzyn - Prezes ZOP. Uczestnicy turnieju słuchają słów powitania.
  Powiatowa eliminacja OTWP 2010. Powiatowa eliminacja OTWP 2010.
Uczestnicy eliminacji podczas pisania testu wiadomości. Wprzerwie uczniowie zwiedzili zamek.
  Powiatowa eliminacja OTWP 2010. Powiatowa eliminacja OTWP 2010.
Ogłoszenie wyników części pisemnej. Adrian Stary przygotowuje się do finałowej odpowiedzi.
  Powiatowa eliminacja OTWP 2010. Powiatowa eliminacja OTWP 2010.
W ustnym finale Monika Salabura. Przewodniczący jury Tadeusz Cichoń ogłasza wyniki finałowej rywalizacji.
  Powiatowa eliminacja OTWP 2010. Powiatowa eliminacja OTWP 2010.
Dyplom i nagrody odbiera Adrian Stary. Dyplom i nagrody dlaMoniki Salabura.
  Powiatowa eliminacja OTWP 2010. Powiatowa eliminacja OTWP 2010.
Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego zaprasza na kolejne eliminacje OTWP. Trójka najlepszych w tym roku wraz z przedstawicielami organizatorów.

ZOBACZ OBSZERNĄ RELACJĘ W SERWISIE ZOP ZOSP RP W BOCHNI >>>

[wstecz]