PRZEDSZKOLAKI Z ŻEGOCINY POWITAŁY WIOSNĘ

Powitanie wiosny 2010. Powitanie wiosny 2010.es)
Poszukiwanie wiosny w lesie.

     W tym roku zima wyjątkowo dała się we znaki i nie chciała odpuścić, toteż przedszkolaki z Żegociny czekały aż do 26 marca, by oficjalnie powitać nową porę roku. Na poszukiwania Pani Wiosny dzieci wybrały sie do Wiśnicko - Lipnickiego Parku Krajobrazowego. Przy Domku Myśliwskim w Łąkcie Górnej czekał już na nich Pan Leśniczy, który był przewodnikiem po lesie podczas poszukiwań wiosny. Przyroda dopiero zaczyna budzić sie do życia, tak więc poszukiwania wiosennych symptomów były dosyć trudne, jednakże skuteczne.
    Po krótkim spacerze po lesie, dzieci spotkały Panią Wiosnę tuż przed Domkiem Myśliwskim. Nowa pora roku czekała na przedszkolaków z bukietami kwiatów, prezentami, ale i trudnymi zadaniami, których wykonanie pozwalało na odebranie nagród. Wszystkie dzieci mocno sie głowiły rozwiazując zadania przygotowane przez Panią Wiosnę. Praca się opłaciła i dzieci mogły wrócić do przedszkola z wiosennymi żonkilami i zestawami puzzli. Nagrody - niespodzianki udało się zakupić z dochodu uzyskanego ze sprzedaży kartek światecznych w czasie kiermaszu organizowanego w przedszkolu.

Powitanie wiosny 2010. Powitanie wiosny 2010.
Powitanie wiosny 2010. Powitanie wiosny 2010.

    Warto dodać, iż wycieczka i spotkanie z Panem Leśniczym były zorganizowane w ramach programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" organizowanego przez firmę Tymbark GMW Sp. z o.o. Sp. k. przy współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska, w którym Przedszkole Publiczne w Żegocinie bierze udział już po raz kolejny.
Piękna pogoda sprzyjała radosnym zabawom na świeżym powietrzu. Pozostaje sobie życzyć by wiosenna radość i uśmiech, które towarzyszyły uczestnikom wycieczki pozostała z nimi do końca roku.

Foto i tekst: Ewa Dębosz

[wstecz]