I. Memoriał im. Stanisława Budzyna w Halowej Piłce Nożnej - Ł±kta Górna - 26.05.2010 r.

    26 maja 2010 roku przeprowadzony został w Ł±kcie Górnej I. Memoriał im. Stanisława Budzyna (zmarły w styczniu 2008 roku zasłużony wieloletni nauczyciel i dyrektor szkoły w Ł±kcie Górnej, propagator sportu) w Halowej Piłce Nożnej. Wzięło w nim udział dziewięć gimnazjalnych zespołów z 3 szkół: z Sobolowa, Żegociny i Ł±kty Górnej. Wymy¶lony przez ł±kieckiego nauczyciela wychowania fizycznego Henryka Wronę turniej - to rozgrywki w piłce nożnej halowej, w którym startuj± reprezentacje poszczególnych klas gimnazjalnych. Osobn± grupę tworzyli więc pierwszoklasi¶ci, osobn± drugo i osobn± trzecioklasi¶ci.
     W sumie rozegrano więc dziewięć spotkań, w tym tylko trzy na sztucznej nawierzchni ł±kieckiego boiska. Ze względu na mocne opady deszczu rozgrywki trzeba było przenie¶ć do sali gimnastycznej. Każdy z meczów trwał dwa razy po 10 minut. Wszystkie pojedynki sędziował absolwent ł±kieckiej szkoły Mariusz Bednarz.
    Po losowaniu kolejno¶ci meczów odbyła się krótka ceremonia rozpoczęcia zawodów. Przybyłych gimnazjalistów, ich trenerów i zaproszonych go¶ci powitał dyrektor Zespołu Szkół w Ł±kcie Górnej Jan Rosiek.
   Zdecydowana większo¶ć meczów była wyrównana i zacięta. Już pierwszy pojedynek tego turnieju - mecz pierwszoklasistów z gimnazjów w Sobolowie i Ł±kcie Górnej pokazał, że walka będzie zacięta. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2 : 2. Bardzo zacięty był także ostatni pojedynek Piłkarskiego Memoriału, w którym spotkały się drużyny klas trzecich z Żegociny i Ł±kty Górnej. Bardzo gło¶no dopingowani gospodarze 6 : 5 wygrali z kolegami z Żegociny.
   Po zakończeniu rozgrywek i krótkiej przerwie potrzebnej na wypisanie dyplomów, drużyny ponownie stanęły na zbiórce i rozpoczęła się ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia pucharów oraz nagród, którymi były piłki nożne. Wręczali je - Pan Zbigniew Nożkiewicz - Sekretarz Gminy - reprezentant Wójta, który był jednym ze współorganizatorów i jednocze¶nie sponsorów Memoriału oraz dyrektor Jan Rosiek. Wszystkie drużyny otrzymały także pami±tkowe dyplomy, a klas druga z Ł±kty także puchar za grę fair play.
   Memoriał Piłki Nożnej im. Stanisława Budzyna - to kolejna propozycja dla rozwijania sportowego życia w gminie. Organizatorzy zapowiedzieli kontynuacje tej imprezy w latach następnych. Oprócz walorów sportowych, impreza ma także ważny wymiar wychowawczy. Przypomina bowiem postać nauczyciela, który przez wiele lat, bardzo trudnych dla wychowania młodego pokolenia, potrafił ł±czyć troskę o wykształcenie z trosk± o rozwój fizyczny uczniów.
   Brawa dla pomysłodawcy, podziękowania dla sponsorów (Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz, Dyrektor ZS w Żegocinie Jan Rosiek, Przewodnicz±ca Rady Rodziców Barbara Rosiek, Zbigniew K±cki, Edward Mech, Piotr Krawczyk, Wiesław Kupiec), bo dzięki temu mogła nie tylko rozwijać swoje zdolno¶ci sportowe, ale także otrzymać napoje i posiłek, a także nagrody.
   Memoriał ten był równocze¶nie jedn± z imprez tegorocznej edycji Sportowego Turnieju Miast i Wsi, w którym startuje Gmina Żegocina.

I. Memoriał im. S. Budzyna w Ł±kcie Górnej. I. Memoriał im. S. Budzyna w Ł±kcie Górnej.
I. Memoriał im. S. Budzyna w Ł±kcie Górnej. I. Memoriał im. S. Budzyna w Ł±kcie Górnej.
I. Memoriał im. S. Budzyna w Ł±kcie Górnej. I. Memoriał im. S. Budzyna w Ł±kcie Górnej.
I. Memoriał im. S. Budzyna w Ł±kcie Górnej.  I. Memoriał im. S. Budzyna w Ł±kcie Górnej.

I. Memoriał im. S. Budzyna w Ł±kcie Górnej.

I. Memoriał im. S. Budzyna w Ł±kcie Górnej.

I. Memoriał im. S. Budzyna w Ł±kcie Górnej. I. Memoriał im. S. Budzyna w Ł±kcie Górnej.
I. Memoriał im. Stanisława Budzyna w Halowej Piłce Nożnej - Ł±kta Górna - 26.05.2010 r.

WYNIKI I KLASYFIKACJA

KLASY PIERWSZE

KLASY DRUGIE

KLASY TRZECIE

Sobolów - Ł±kta Górna 2 : 2

Sobolów - Żegocina 0 : 4 Ł±kta Górna - Sobolów 2 : 1
Ł±kta Górna - Żegocina 0 : 1 Żegocina - Ł±kta Górna 7 : 6 Sobolów - Żegocina 2 : 5
Sobolów - Żegocina 1 : 8 Sobolów - Ł±kta Górna 5 : 9 Ł±kta Górna - Żegocina 6 : 5
1. Żegocina, 2. Ł±kta G. 3. Sobolów 1. Żegocina, 2. Ł±kta G. 3. Sobolów 1. Ł±kta G. 2. Żegocina, 3. Sobolów

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]