DZIEŃ MAMY I TATY 2010

Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie.
Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie.

    Z okazji Dnia Matki, przypadającego na 26 maja i Dnia Ojca (23 czerwca), ich dzieci - uczniowie w szkołach i przedszkolach Gminy Żegocina zaprosiły rodziców na okolicznościowe akademie, podczas których kwiatami, laurkami, wierszykami, piosenkami dziękowały za wychowanie i codzienną troskę. Rodzice tłumnie odpowiedzieli na zaproszenia uczniów i ich nauczycieli. Było dużo wzruszeń.
   Dla Rodziców z Gminy Żegocina przygotowano w tym roku jeszcze jedną niespodziankę. Po raz pierwszy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki organizuje "Święto Rodziny", na które serdecznie zaprasza w niedzielę, tj. 30 maja 2010 roku o godzinie 17.00 do sali widowiskowej CKSiT w Żegocinie.
    W programie:
- montaż słowno - muzyczny "Mój Dom Rodzinny" w wykonaniu "Małej Grupy Teatralnej" CKSIT w Żegocinie,
- koncert Chóru Parafialnego z Parafii p.w. Św.Mikołaja w Żegocinie,
- występ Kabaretu "Grosik" ze Świetlicy Wiejskiej w Rozdzielu,
- koncert zespołu "Melodia" Klubu Seniora przy CKSiT w Żegocinie,
- spektakl teatralny "Kopciuszek na zawodach" w wykonaniu "Małej Grupy Teatralnej" CKSIT w Żegocinie,
- wspólne śpiewanie pieśni maryjnych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!

DZIEŃ MAMY I TATY W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻEGOCINIE

 Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie.  Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie.

    26 maja 2010 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Żegocinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Już w niedzielę 23 maja 2010 r. dyrekcja, uczniowie i nauczyciele modlili się w kościele parafialnym p.w. Św. Mikołaja w Żegocinie podczas Mszy św. celebrowanej przez ks. Proboszcza Leszka Dudziaka o zdrowie, Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla wszystkich rodziców. Dzisiaj w szkole uczniowie przedstawili rodzicom, którzy wypełnili aule szkolną po brzegi, program artystyczny, jaki przygotowali rodzicom na ten szczególny dzień pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Sumara, Barbary Czech, Anny Maurer i Anny Rogala.
     Najpierw uczniowie klasy drugiej przywitali rodziców pięknym polonezem, zatańczonym wręcz w mistrzowski sposób, potem przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała przybyłych gości. Następnie Pani Dyrektor Anna Rogala powitała zebranych rodziców i złożyła im wierszowane życzenia:
"Drodzy Rodzice!
Życzymy Wam
Wszystkiego najlepszego
Życia przecudnego,
Miłości najpiękniejszej,
Wiary choćby tej najmniejszej,
Dobroci niewypowiedzianej,
Mądrości niezbadanej,
Przyjaciela prawdziwego,
A w przyszłości
Szczęścia wiecznego!"
     W imieniu mam symboliczną wiązankę kwiatów odebrała Pani Beata Dziedzic - Z-ca Przewodniczącej Rady Rodziców, a w imieniu ojców - Pan Sławomir Janczewski - tato Aleksandra Janczewskiego - Laureata Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangurek" - ucznia klasy III i wychowanka pani Anny Rogala.
Potem uczniowie klas I, II i III inscenizacją o zwierzętach, które świętowały Dzień Mamy i Taty, strofami wierszy i piosenkami uczcili to wielki święto. Piękną pieśń pt. "Modlitwa za rodziny" zaśpiewała solo uczennica klasy V - Katarzyna Szpilka.
Program zakończyli grą na fletach prostych szkolne zespoły fletowe z klasy VI i z klasy II przygotowane przez Panią Annę Maurer.
    Wreszcie przyszedł czas na życzenia indywidualne. W tym momencie piękna dekoracja z laurek i tulipanów przestała istnieć i około 200 kwiatów i około 80 laurek zostało wręczonych rodzicom. Radości, uśmiechom i łzom wzruszenia nie było końca. Po tym pięknym akcencie dyrektorka szkoły podziękowała rodzicom za przybycie, uczniom za wspaniały występ i zaprosiła na Święto Mam i Ojców na przyszły rok.

Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie. Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie.
Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie. Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie.
Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie. Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie.
Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie. Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie.
Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie. Dzień Mamy i Taty w PSP w Żegocinie.

Tekst i zdjęcia: A. Rogala

DZIEN MAMY I TATY W:
PP W ŁĄKCIE GÓRNEJ I ŻEGOCIŃSKIM KOŚCIELE >>> ZS W ROZDZIELU I PSP W BYTOMSKU >>>
W ZS W ŁĄKCIE GÓRNEJ I PP W ŻEGOCINIE >>>

[wstecz]