VIII. GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

VIII. Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Łąkta Górna - 10.06.2010 r. VIII. Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Łąkta Górna - 10.06.2010 r.
VIII. Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Łąkta Górna - 10.06.2010 r.

    Dnia 10 czerwca 2010 roku już po raz ósmy Pani Barbara Oliwa - dyrektor, nauczyciele i pracownicy Przedszkola Publicznego w Łąkcie Górnej zorganizowali VIII Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej, w tym roku pod hasłem:
"Wiosna , wiosenka w przedszkolnych piosenkach".
    Imprezę rozpoczęła Dyrektor PP w Łąkcie Górnej Pani Barbara Oliwa, która powitała wszystkie przybyłe dzieci i ich opiekunów , zaproszonych gości, sponsorów i dyrektorów szkół i przedszkoli. Podkreśliła w swojej wypowiedzi cel festiwalu, którym jest : muzyczne ukierunkowanie wrodzonych zamiłowań i zdolności dziecka w wieku przedszkolnym. Z uwagi na to, że muzyka jest istotnym elementem w rozwoju młodego człowieka, po przez śpiew wnosimy do świata dziecięcego wiele radości i nowych przeżyć estetycznych.
    Organizacja festiwalu dla całej społeczności przedszkola jest dniem radości. Tańcem, piosenką i zabawą chcą przekazać wszystkim zgromadzonym na widowni uroczysty nastrój, miłą atmosferę i wesołą zabawę . Dzieci z przedszkola w Łąkcie Górnej przywitały wszystkich zgromadzonych gości słowami piosenki:"Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat gdy do góry wznosi zielenieje świat".
     W festiwalu wzięło udział ponad 120 uczestników z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych Gminy Żegocina.
To jedyna w swoim rodzaju impreza, podczas której, dzieci mogą zaprezentować swoje umiejętności wokalne, a występy najmłodszych dzięki barwnym kostiumom oraz układom choreograficznym mają prawdziwie estradowy charakter.
     Przedszkolaki wykonywały utwory z repertuaru piosenki przedszkolnej o tematyce wiosennej Każde przedszkole przygotowało dwie piosenki z podkładem muzycznym, które były zaśpiewane grupowo lub solo z pomocą chórku.. Były piosenki o wiośnie w żółtych kaloszach, o ogrodzie wiosennym, bocianach powracających ,wiosennych kwiatach, i śpiewających żabkach .Podczas rytmicznych piosenek bawiły się wszystkie dzieci, naśladując klekot boćków, falowanie traw, kołysanie , klaskanie. Wszyscy wykonawcy byli nagradzani gromkimi brawami.
    Gościnnie wystąpiła grupa " maluszków" z przedszkola w Łąkcie Górnej, prezentując piosenkę "Była sobie żabka mała" wcielając się w role żabek, w czym pomogły im przygotowane specjalnie na te chwile stroje.
    Po prezentacji przygotowanych utworów, ponownie głos zabrała pani Barbara Oliwa - dyrektor PP w Łąkcie Górnej. Podkreśliła, że wszystkie piosenki dostarczyły wielu wrażeń i niezapomnianych chwil.
    Aby podnieść rangę festiwalu i docenić wysiłek dzieci, każdy uczestnik festiwalu otrzymał dyplom i upominek. Po zakończeniu oficjalnej części czekał na dzieci słodki poczęstunek w postaci kolorowych galaretek, pysznych ciasteczek, soczków owocowych i wielu innych łakoci. Wszystko to mogło być zakupione dzięki ofiarności sponsorów, co podkreśliła w swoim wystąpieniu pani dyrektor. Każdy mógł też sam się o tym przekonać, bowiem nazwiska darczyńców widniały w wielkim czerwonym sercu z napisem: "Z całego serca dziękujemy".
    Na ręce Pana Sekretarza Gminy Zbigniewa Nożkiewicza dzieci przekazały podziękowania dla Pana Wójta Jerzego Błoniarza, który jest zawsze otwarty na potrzeby dzieci. Własnoręcznie ułożony bukiet z polnych maków, bławatków i stokrotek wraz z słowami: "Otwarte serce, pomocne dłonie, wrażliwa dusza, sprawiły, że się uśmiechamy, bawimy , wzruszamy, cieszymy. Dzieci z przedszkola, odzwierciedlają to, co czują dzieci".
    O sukcesie festiwalu bez wątpienia zadecydowała perfekcyjna organizacja i dbałość o wszelkie szczegóły imprezy. Integracyjne spotkanie pozwoliło na zawarcie i rozszerzenie grona kolegów i koleżanek, a także wymianę doświadczeń.
      W roku 2010 sponsorami Festiwalu byli: Edyta i Paweł Steczko, Marek Leś, Małgorzata i Zbigniew Krawczyk, Krystyna i Edward Mech, Elżbieta i Piotr Krawczyk, Marzena Janiczek, Wioletta i Marek Dziedzic, Renata Grabiasz.

VIII. Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Łąkta Górna - 10.06.2010 r. VIII. Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Łąkta Górna - 10.06.2010 r.

Powitanie gości przez przedszkolaków z Łąkty Górnej.

Ewa Dębosz zapowiada występ przedszkolaków z Żegociny.

VIII. Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Łąkta Górna - 10.06.2010 r.

VIII. Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Łąkta Górna - 10.06.2010 r.

Występ oddziału przedszkolnego z Bytomska.

Widownia VIII. Festiwalu.
VIII. Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Łąkta Górna - 10.06.2010 r. VIII. Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Łąkta Górna - 10.06.2010 r.
Rozdziele i pani wychowawczyni Barbara Orzeł. Zaproszeni goście słuchają piosenek przedszkolaków.
VIII. Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Łąkta Górna - 10.06.2010 r. 8festiwal13.jpg (21386 bytes)
Występ maluszków jako gwiazdy programu. Występ przedszkolaków z Łąkty Górnej.
VIII. Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Łąkta Górna - 10.06.2010 r. VIII. Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Łąkta Górna - 10.06.2010 r.8festiwal12.jpg (18276 bytes)

Podziękowania odbiera Sekretarz Gminy Z. Nożkiewicz.

Podziękowania dla sponsorów.

[wstecz]