Zakończenie rolu szkolnego 2019-10 w PSP w Żegocinie.

KONIEC NAUKI, ZACZĘŁY SIĘ WAKACJE

     25 czerwca zakończył się rok szkolny 2009/2010. W Gminie Żegocina uroczystości zakończenia nauki i wręczenia świadectw były większe niż w latach poprzednich, gdyż przybyła jedna szkoła - Szkoła Muzyczna I Stopnia w Żegocinie, której uczniowie po raz pierwszy otrzymali świadectwa. Zanim jednak uczniowie i ich nauczyciele zakończyli rok szkolny, wszyscy udali się do kościołów, w których dziękowali za rok miniony i modlili się o szczęśliwe wakacje. W niektórych szkołach odbyły się w przededniu zakończenia roku szkolnego odrębne uroczystości, podczas których ze szkołą, nauczycielami i młodszymi kolegami, żegnali się absolwenci tych szkół.

Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2009/2010 Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2009/2010
Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2009/2010 w kościele parafialnym w Żegocinie.

   Od kilkunastu już lat uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego rozpoczynają się od udziału uczniów, rodziców i nauczycieli w mszach świętych dziękczynnych, odprawianych w miejscowych kościołach. Tak też było w Parafii Żegocina. Najpierw o godzinie ósmej za pomyślny rok szkolny i katechetyczny 2009/2010 dziękowali tu uczniowie Zespołu Szkół w Żegocinie, półtorej godziny później uczniowie szkół podstawowych i szkoły muzycznej. Mszy świętej o godzinie 9.30 przewodniczył ks. proboszcz Leszek Dudzuak. Zwracając się do zebranych powiedział, żę mamy za co Panu Bogu dziękować, bo dane nam było uczyć się i pracować w bardzo dobrych warunkach. Kapłan apelował o jak najczęstsze stosowanie słowa "dziękuję". W homilii rozważał, w jaki sposób uczniowie, katecheci, nauczyciele i rodzice wykorzystali dany im na naukę i pracę czas. Pytał, ile tego czasu przeznaczone było na naukę i modlitwę. Mówił także o tym, aby we właściwy, katolicki sposób spędzać wakacje.
    Teksty modlitw czytali sami uczniowie, a całą mszę świętą uświetniła parafialna "Oaza" prowadzona przez panią Annę Rogala.

Kompleks boisk w Zegocinie. Boisko w Rozdzielu.
Boiska ze sztuczna nawierzchnią w Żegocinie i Rozdzielu - inwestycje oświatowe roku szkolnego 2009/2010.

     Miniony rok szkolny wszyscy oceniają jako dobry, bo to rok kolejnych inwestycji w żegocińskiej oświacie, rok dobrych wyników w nauce, rok osiągnięć sportowych i naukowych, rok poprawy bazy dydaktycznej. O ważniejszych wydarzeniach na terenie poszczególnych szkół pisaliśmy w naszym serwisie. Teraz uczestniczyliśmy z kamerą i aparatem fotograficznym w uroczystościach końca roku szkolnego.
    Poniżej znajdują się linki do naszych relacji. Zachęcamy do oglądnięcia relacji, a wszystkim uczniom życzymy pięknych, bezpiecznych, wymarzonych wakacji. O wakacyjnej ofercie dla nich, przygotowanej przez CKSiT w Żegocinie oraz świetlice wiejskie można przeczytać w serwisie CKSiT.

RELACJE

PSP W BYTOMSKU GIMNAZJUM W ZS W ROZDZIELU
PSP W ŻEGOCINIE ZESPÓŁ SZKÓŁ W ŻEGOCINIE
SZKOŁA MUZYCZNA W ŻEGOCINIE ZESPÓŁ SZKÓŁ W ROZDZIELU

[wstecz]