MEDALE UCZNIÓW Z BYTOMSKA W TURNIEJU TAEKWON-DO

I. Turniej Taekwondo Olimpijskiego - Lipnica Cup 2010". Medale zdobyte przez Tomasza Adamczyka.
T. Turniej Taekwondo Olimpijskiego w Rajbrocie.

    

    Pod honorowym patronatem Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka oraz Wójta Gminy Lipnica Murowana Tadeusza Klimka na boisku "Orlika 2010" w Rajbrocie został zorganizowany w dniu 6 czerwca 2010 roku "Sportowy Weekend w Rajbrocie". W godzinach przedpołudniowych rozegrano pierwszy element tej imprezy - "I. Turniej Taekwon-Do Olimpijskiego "Lipnica Cup 2010". Był on finałem czterodniowego letniego zgrupowania zawodników.
    Wśród ponad 60 uczestników tej imprezy była trójka młodych zawodników - uczniów PSP w Bytomsku, trenujących w Sekcji Taekwon-Do w Rajbrocie pod okiem trener Sławomira Franczaka. Bliźniaczki Klaudia i Kinga Kępa. Klaudia wywalczyła dwa srebrne medale (kopanie na wysokość i poomse - rodzaj układu) i jeden brązowy (w walce). Jej siostra Kinga zdobyła srebro za kopanie na wysokość i walkę sportową oraz brąz za poomse. Tomasz Adamczyk wywalczył złoto w kopaniu na szybkość na wysokość pasa, srebro za poomse i brąz za kopanie za wysokość.
    To kolejne już medale młodych zawodniczek i zawodnika z Bytomska. Bliźniaczki są uczennicami klasy trzeciej, Tomek - klasy piątej. Gratulujemy !

 T. Turniej Taekwondo Olimpijskiego w Rajbrocie.  T. Turniej Taekwondo Olimpijskiego w Rajbrocie.
 T. Turniej Taekwondo Olimpijskiego w Rajbrocie. T. Turniej Taekwondo Olimpijskiego w Rajbrocie.
T. Turniej Taekwondo Olimpijskiego w Rajbrocie. Medaliści z PSP w Bytomsku.
T. Turniej Taekwondo Olimpijskiego w Rajbrocie.

     Taekwon-do to sztuka samoobrony powstała w Korei w 1955 r. Została wymyślona i naukowo opracowana przez Choi Hong Hi. W dosłownym tłumaczeniu słowo Taekwon-do oznacza: Tae - stopa, noga; Kwon - pięść; Do - droga, sposób. Taekwon-do łączy w sobie korzyści zdrowotne - płynące z wieloletniego nieprzerwanego treningu, praktyczne - wynikające ze zdolności obrony przed zagrożeniem oraz oddziaływanie kształtujące psychikę - poprzez aktywny stosunek do siebie i otoczenia, systematyczność i wytrwałość. Specyfiką Taekwon-do jest nastawienie na wyrobienie równoważnej zdolności posługiwania się w walce uderzeniami rękami i nogami w obronie oraz ataku. Uwidacznia się to w bogactwie i doskonałości technik zarówno ręcznych jak i nożnych. Od igrzysk olimpijskich w Sydney (2000), Taekwon-Do jest pełnoprawnym sportem olimpijskim.

POPRZEDNIA INFORMACJA >>>

FILMIK WIDEO Z TURNIEJU >>>

[wstecz]