Na basenie w Łąkcie Górnej.

DUŻY RUCH NA BASENIE W ŁĄKCIE GÓRNEJ

    Od 10 lipca 2010 roku czynny jest jedyny na terenie Gminy Żegocina basen, znajdujący się poniżej podworskiego parku w Łąkcie Górnej. Długotrwałe upały, jakie panują w Polsce powodują, że na basenie panuje duży ruch, zwłaszcza we wczesnych godzinach popołudniowych. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa ratownik - Przemysław Maliszczak. 
    Właściciel obiektu - Wójt Gminy w Żegocinie przekazał obiekt gospodarzowi, którym jest CKSiT w Żegocinie. Ceny biletów są takie same, jak w roku ubiegłym i wynoszą: 3 złote dla dzieci i młodzieży (do 18 lat) i 5 zł dla osób dorosłych. Bilet upoważnia do korzystania basenu w ciągu całego dnia (można więc kilkakrotnie wchodzić w danym dniu na basen na ten sam bilet). Zmienił się na korzyść kąpiących się czas otwarcia basenu. W tym roku czynny jest codziennie w godzinach: od 10 do 18.
     Nadal nieczynny jest natomiast basen w Żegocinie i nie ma widoków na to, by został uruchomiony. Powodów tego stanu rzeczy jest kilka. 1 - pęknięta niecka basenu, 2 - bardzo mały dopływ wody (nie tylko z powodu suszy), 3 - dojście do basenu przez teren prywatny, 4 - brak środków finansowych na kosztowną naprawę i modernizację basenu. Jest natomiast szansa na modernizację basenu w Łąkcie Górnej i być może zostanie ona przeprowadzona już przed przyszłym sezonem letnim. Plany modernizacji są gotowe, teraz trzeba tylko pozyskać na ten cel środki finansowe, które w tym przypadku nie są aż tak duże.

Na basenie w Łąkcie Górnej. Na basenie w Łąkcie Górnej.
Na basenie w Łąkcie Górnej. Na basenie w Łąkcie Górnej.
Na basenie w Łąkcie Górnej. Na basenie w Łąkcie Górnej.
Na basenie w Łąkcie Górnej - 15lipca 2010 r.

[wstecz]