Mł. asp.Marcin Daniec w klasie I PSP w Żegocinie. Mł. asp.Marcin Daniec w klasie I PSP w Żegocinie.

ODBLASKI DLA PIERWSZOKLASISTÓW Z ŻEGOCINY

    28 września 2010 r. 28 pierwszaków żegocińskiej podstawówki odwiedził młodszy aspirant Marcin Daniec z Komisariatu Policji w Żegocinie.  W czasie spotkania trwającego całą godzinę policjant przypomniał dzieciom przepisy ruchu drogowego oraz pokazał film, który ilustrował jak wygląda widoczność pieszych po zmroku bez odblasków.
    Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i jak zwykle było ich wiele. Dzieciaki chętnie opowiadały o swoich dotychczasowych doświadczeniach związanych z policją i dzieliły się wiedzą na temat pracy policjanta.
    Na zakończenie uczniowie klas pierwszych otrzymali odblaski, które powinni nosić przy sobie poruszając się po zmroku, aby byli widoczni dla kierowców pojazdów. Otrzymali też odblaskowe naklejki, które można przykleić np. na kurtkę. Wzbudziły one wśród małych pieszych wiele pozytywnych emocji.
    Uczniowie klasy I a i I b podziękowali Panu policjantowi Marcinowi Dańcowi piosenką za wspaniałe spotkanie zapraszając go ponownie do szkoły tym razem do uczniów starszych klas.
     -Takie spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek po uzgodnieniu godziny z panem kierownikiem miejscowego posterunku. Dla nas ważne jest bezpieczeństwo naszych uczniów. Jesteśmy wdzięczni naszej policji za tak wspaniałą współpracę ze szkołami naszej gminy - powiedziała dyrektor szkoły mgr Anna Rogala.

Odblaski dla pierszaków z Żegociny. Odblaski dla pierszaków z Żegociny.
Odblaski dla pierszaków z Żegociny. Odblaski dla pierszaków z Żegociny.
Odblaski dla pierszaków z Żegociny. Odblaski dla pierszaków z Żegociny.
Odblaski dla pierszoklasistów z Żegociny. - 28.09.2010 r.

[wstecz]