Odblaskowa szkoła z Rozdziela.

ODBLASKOWA SZKOŁA TAKŻE W ROZDZIELU

    W dniu 10 września 2010 r. w Zespole Szkół w Rozdzielu odbyło się spotkanie najmłodszych dzieci z policjantem, zorganizowane w ramach udziału szkoły w konkursie "Odblaskowa szkoła". Uczestnikami tego wydarzenia byli pierwszoklasiści i dzieci z oddziału przedszkolnego. Gościem był mł. asp. Marcin Daniec z Posterunku Policji w Żegocinie, który przeprowadził z dziećmi interaktywną rozmowę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podkreślił konieczność noszenia elementów odblaskowych przez dzieci i młodzież do lat 15. Wirtualnym pomocnikiem policjanta był bohater znanej dzieciom kreskówki - SpongeBob, którego wizerunek jest wykorzystany w kampanii społecznej "Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba". (Celem kampanii jest ograniczenie liczby wypadków wśród dzieci w ich drodze do przedszkola i szkoły).
     Dzieci uczestniczące w spotkaniu wykazały się szeroką wiedzą na temat prawidłowych zachowań warunkujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym, gdyż tematyka ta była omawiana podczas wielu zajęć a nawyki bezpiecznego zachowania praktykowane w codziennym życiu, między innymi poprzez noszenie kamizelek odblaskowych w czasie wycieczek i spacerów, naukę wierszyków i piosenek o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, odgrywanie scenek: "Obcym mówimy nie!", "Uważam na nieznajome psy" itp.
      Na zakończenie najmłodsi uczniowie z entuzjazmem przyjęli prezenty podarowane im przez Pana Marcina Dańca w postaci naklejek odblaskowych z wizerunkiem Spongeboba. Dla każdego pierwszoklasisty była również edukacyjna płytka Akademii Zielonego Zajączka pn. "Bezpieczne dzieci", która powstała przy współpracy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie, Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Państwowej Inspekcji Pracy, polskiej firmy biotechnologicznej IBSS BIOMED S.A. oraz Video Multimedia.
     Spotkanie zaowocowało obietnicą przestrzegania zasad bezpiecznego zachowywania się na drodze, złożoną przez wszystkie uczestniczące w nim dzieci.
     W szkole, oddziale przedszkolnym i w najczęściej uczęszczanych miejscach Rozdziela rozwieszone zostały interaktywne plakaty "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba", które każdego dnia przypominać będą najmłodszym o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

"Odblaskowa szkoła" z Rozdziela. "Odblaskowa szkoła" z Rozdziela.
"Odblaskowa szkoła" z Rozdziela. "Odblaskowa szkoła" z Rozdziela.
"Odblaskowa szkoła" z Rozdziela. "Odblaskowa szkoła" z Rozdziela.
"Odblaskowa szkoła" z Rozdziela. "Odblaskowa szkoła" z Rozdziela.
"Odblaskowa szkoła" z Rozdziela. "Odblaskowa szkoła" z Rozdziela.
"Odblaskowa szkoła" z Rozdziela.

[wstecz]