Zespół "melodia" na Święcie Jabłka i Gruszki "w Czasławiu - 19.09.2010

ŻEGOCIŃSKA "MELODIA" NA "ŚWIĘCIE JABŁKA I GRUSZKI" W CZASŁAWIU

    19 września 2010 roku Grupa Partnerska "Beskidek", do której należy 12 gmin, w tym Żegocina, zorganizowała na terenie Gminy Raciechowice wielki owocowy jarmark, nazwany "Świętem Jabłka i Gruszki". Tradycyjnie już impreza odbywa się w gospodarstwie agroturystycznym "Pod Tuszyną" w Czasławiu.
     W tym roku impreza odbyła się przy pięknej pogodzie 19 września 2010 roku. Składała się z kilku części. Jedną z nich były  prezentacje zespołów artystycznych. Wystąpiły m. in. orkiestry dęte z terenu gminy Raciechowice, grupy artystycznych i regionalne z Polski i gmin słowackich, zaprzyjaźnionych z Raciechowicami. Bardzo udanie na zaimprowizowanej estradzie pod namiotem zaprezentował się reprezentant Gminy Żegocina na tej imprezie - zespół wokalny "Melodia", którego członkami są osoby z Klubu Seniora CKSiT w Żegocinie. Panie i panowie przy akompaniamencie akordeonu, na którym grał instruktor zespołu - Pan Andrzej Lis - wykonały kilka dawnych piosenek, śpiewanych w okolicach Żegociny, m. in. "Bim bom", "Są takie chwile", a pożegnała się z publicznością, wśród której był m. in. Wójt Żegociny Pan Jerzy Błoniarz, popularną piosenką pt. "Jak zabawa to zabawa".
    Na licznych stoiskach prezentowały swoją ofertę  gospodarstwa agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich i inne organizacje. Widzowie, którzy licznie pojawili się na imprezie, mogli skosztować owocowych smakołyków, w tym szarlotki i innych przetworów z owoców przygotowanych na konkurs. Można było także zakupić przetwory, miody i inne pamiątki. 
    W tym dniu miało miejsce także inne wydarzenie - uroczyste otwarcie i poświęcenie obiektów spółki "Beskid" - grupy producentów owoców i warzyw w Zegartowicach.

Gospodarstwo "Pod Tuszyną". Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu.
Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu. Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu.
Nagrody w konkursie potraw. Nagrody w konkursie potraw.
Goście ze Słowacji. Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu.
Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu. Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu.
"Melodia" w Czasławiu. Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu.
"Melodia" w Czasławiu. "Melodia" w Czasławiu.
"Melodia" w Czasławiu. Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu.
Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu - Gmina Raciechowice - 19.09.2010 r.
"MELODIA" W CZASŁAWIU - RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]