Odblaskowa PSP w Bytomsku.

"ODBLASKOWA SZKOŁA" Z BYTOMSKA 23. W WOJEWÓDZTWIE

     Rozstrzygnięto konkurs "Odblaskowa Szkoła", o którym pisaliśmy już w naszym serwisie. Jego celem było   zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Konkurs dawał możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji było zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.
    Ogółem do konkursu akces złożyły 303 szkoły podstawowe z terenu województwa małopolskiego. Ocenie poddano tylko 223 szkoły podstawowe, gdyż pozostałe nie przesłały dokumentacji. 15 października 2010 roku konkursowe jury ogłosiło wyniki. Pierwsze miejsce zajęła SP nr 3 w Niepołomicach (1120 pkt), drugie SP nr 2 w Krynicy - Zdroju (993 pkt), trzecie SP nr 1 w Miechowie (986 pkt).
    Z terenu powiatu bocheńskiego najwyższą lokatę zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni (5 miejsce - 971 pkt)). Na 15 miejscu sklasyfikowano Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół Gminnych w Nieszkowicach Wielkich (898 pkt). Natomiast na miejscu 23 i 24 z taką samą liczbą punktów   (885 pkt) Publiczna Szkoła Podstawowa w Bytomsku i Zespół Szkół w Mikluszowicach.
   - To wielki sukces dla najmiejszej szkoły w Gminie Żegocina. Podjęliśmy ogromne wyzwanie na rzecz bezpieczeństwa naszych uczniów. Niestety niektórych kryteriów nie udało nam się wypełnić, np. zapewnić osobę przeprowadzającą uczniów przez przejście dla pieszych, co było bardzo wysoko punktowane, jak również - z racji położenia szkoły - na razie nie dało się umiejscowić takiegoż przejścia w okolicy szkoły, o co staramy się od około roku. Ale i tak jestem bardzo szczęśliwa i uważam to za swoje kolejne osobiste osiągnięcie - tak o uzyskanym wyniku w konkursie "Odblaskowa Szkoła" mówi koordynatorka projektu w PSP w Bytomsku - Pani Katarzyna Kaszuba.  Z terenu Gminy Żegocina w konkursie brała udział także PSP w Rozdzielu, która z dorobkiem 605 punktów zajęła niezłe 81 miejsce.

Odblaskowa PSP w Bytomsku. Odblaskowa PSP w Bytomsku.
Odblaskowa PSP w Bytomsku. Odblaskowa PSP w Bytomsku.
Odblaskowa PSP w Bytomsku. Odblaskowa PSP w Bytomsku.

     - Sądzimy, że inicjatywy podjęte przez szkoły w ramach Konkursu wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa uczniów na drogach - skomentował st. asp. Leszek Machaj, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.  

[wstecz]