KOLEJNA WIZYTA NIEMIECKICH STRAŻAKÓW

Strażacy z Saarlouis w Rozdzielu - 03.05.2006.

Strażacy z Saarlouis w Żegocinieu - 03.11.2007.
Strażacy z Saarlouis w Rozdzielu - 03.05.2006. Strażacy z Saarlouis w Żegocinie - 03.11.2007.

    Od 30 września do 3 października 2010 r. Stowarzyszenie Partnerskie Bochnia - Saarlouis i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bochni będą gościć 4 - osobową grupę strażaków z Saarlouis. Jest to kolejne, piąte już spotkanie polskich i niemieckich straaków z zaprzyjaźnionych miast.
    Kilkudniowy program spotkania zawiera elementy wymiany zawodowej, dyskusje na temat systemu ratowniczo - gaśniczego, prezentacje sprzętu i taktyki pożarniczej, jak k również zabezpieczenia przeciwpożarowego zakładów. W trakcie pobytu w Bochni zaplanowano zapoznanie gości z funkcjonowaniem Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, ćwiczenia na poligonie pożarniczym w m. Kościelec na terenie powiatu proszowickiego, jak również prezentacje zabezpieczeń przeciwpożarowych na terenie Zakładów Azotowych w Tarnowie.
    Ważnym celem wizyty jest również wymiana doświadczeń w zakresie zachęcania młodzieży do wstępowania w szeregi ochotniczych straży pożarnych i stwarzanie efektywnych i ciekawych metod szkolenia ratowniczego. Na terenie Gminy Żegocina odbędzie się spotkanie zaproszonych gości z młodzieżowymi drużynami pożarniczymi działającymi przy jednostkach OSP. Kolejny etap obejmuje współpracę na płaszczyźnie grup młodzieżowych i ich wzajemne odwiedziny, służące wymianie doświadczeń.
    W ramach wizyty strażacy poznają kolejne ciekawe miejsca związane z naszym regionem, tj. Kopalnie Soli w Wieliczce i zabytki Krakowa.
    Grupa niemieckich strażaków  na terenie Gminy Żegocina przebywać będzie w piątek, 1 października 2010 roku w godzinach popołudniowych. Organizatorzy tej części pobytu gości z okręgu Saarlouis zaplanowali dla gości m.in. udział w gminnych eliminacjach Turnieju Rekreacyjnego MDP, prezentację multimedialną na temat zasad funkcjonowania i form pracy z drużynami młodzieżowymi oraz dyskusję.

 Jerzy Błoniarz z niemiecką MDP w Saarlouis - 08.10.2009 r. Oglądał tam m. in. pokaz działania niemieckiej MDP.
Jerzy Błoniarz z niemiecką MDP w Saarlouis - 08.10.2009 r. Oglądał tam m. in. pokaz działania niemieckiej MDP.
RELACJA >>>

[wstecz]