Nowy plac zabaw PP w Łąkcie Górnej.

NOWY PLAC ZABAW DLA ŁĄKIECKICICH PRZEDSZKOLAKÓW

     Piękny i wartościowy podarunek otrzymały na początku jesieni 2010 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Łąkcie Górnej. W dniu 20 października 2010 roku odbyło się uroczyste przekazanie do użytku i pobłogosławienie nowego placu zabaw. Plac jest właściwie stary (choć jego powierzchnia wzrosła dosyć znacząco), ale nowe (w większości) są zainstalowane na nim urządzenia, służące do zabawy grupy 51 przedszkolaków.
    Na urządzenie tego placu zabaw samorząd Gminy Żegocina wydał ponad 91 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty uzyskał w ramach pieniędzy unijnych na realizację projektu "
Odnowa centrum wsi Bełdno, Łąkta Górna i Żegocina poprzez budowę placów zabaw dla dzieci i placu do uprawiania sportu rowerowego" (Fundusz PROW). W wyniku przetargu zadanie na terenie Przedszkola w Łąkcie Górnej wykonała FPUH "Embruk" Józefa Matrasa z Młynnego. Pięć urządzeń zabawowych oraz tablice informacyjne, kosze na śmieci, ławki zostały zakupione w PPHU "Gil" z Jastrzębi koło Ciężkowic. Więcej niż połowa kosztów inwestycji - to zapłata za materiały i pracę przy urządzeniu placów, dojść, chodników, ogrodzenia, co kosztowało ponad 56 tysięcy złotych.
    Plac już teraz prezentuje się znakomicie, choćjego pełny urok będzie można podziwiać wiosną przyszłego roku, gdy zakwitną okoliczne drzewa, a trawa się zazieleni.
   Uroczystość oddania do użytku i pobłogosławienia nowego placu zabaw składała się z trzech części. Pierwsze dwie miały miejsce - ze względu na dosyć chłodną pogodę - w budynku przedszkola. Tutaj, po powitaniu przybyłych gości przez dyrektorkę placówki - Panią Barbarę Oliwa, piękny popis śpiewu i tańca dały przedszkolaki. W tekstach piosenek dzieci wyrażały dla fundatorów placu z urządzeniami podziękowania i wdzięczność. Wręczyły Panu Wójtowi duży bukiet jesiennych liści oraz dyplom z podziękowaniami.
    Druga część spotkania w przedszkolu - to przemówienie Wójta Gminy Żegocina Jerzego Błoniarza. Zwracając się do dzieci, ich rodziców, kadry przedszkola wyyraził radość z faktu wybudowania nowego placu zabaw. - W codziennej pracy mam wiele kłopotów i trudności, ale takie wydarzenia jak to, daje mi radość i satysfakcję - mówił Wójt, dziękując także Radzie Gminy za mądre decyzje oraz Pani Dyrektor Oliwie za współpracę. W końcowej części mowy prosił o poszanowanie placu i jego urządzeń, aby mogły służyć długo kolejnym rocznikom łąkieckich przedszkolaków.
    Potem wszyscy przemieścili się na nowy plac. Nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, a zaszczytu tego dostąpili: Wójt Jerzy Błoniarz, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Wioletta Dziedzic, Ks. Stanisław Szczygieł, Pani Dyrektor Barbara Oliwa oraz dwójka przedszkolaków: Piotr Piech i Weronika Piech.
    Aktu pobłogosławienia tego miejsca i urządzeń dokonał ksiądz proboszcz Stanisław Szczygieł, który po krótkiej modlitwie pokropił plac i urządzenia święconą wodą, a uczynił to w asyście Pani Dyrektor Barbary Oliwy. Po poczęstunku dla gości i dzieci przedszkolaki powróciły na nowy plac, tym razem po to, aby wypróbować urządzenia. Z dużej zjeżdżalni pierwsze ślizgi wykonały dziewczynki: Weronika Grabiasz i Oliwia Furtak. Radosnym zabawom przedszkolaków przyglądały się panie nauczycielki oraz mamy dzieci. Radości było wiele, bo plac prezentuje się pięknie i powinien służyć dzieciom przez wiele lat.
   Podobny, odnowiony plac zabaw zostanie niebawem przekazany do użytku także w Publicznym Przedszkolu w Żegocinie.

Barbara Oliwa rozpoczyna uroczystość. Dyrektorka PP w Łąkcie Górnej Barbara Oliwa.
Goście oglądają popisy przedszkolaków. Rodzice.
Popis artystyczny łąkieckich przedszkolaków. Popis artystyczny łąkieckich przedszkolaków.
Podziękowanie ze strony przedszkolaków. Podziękowanie ze strony przedszkolaków.
Popis artystyczny łąkieckich przedszkolaków. Popis artystyczny łąkieckich przedszkolaków.
Przemawia Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz. Przemawia Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz.
Przejście na nowy plac zabaw. Przejście na nowy plac zabaw.
Przecięcie wstegi. Przecięcie wstegi.
Uroczystość pobłogosławienia nowego placu zabaw. Uroczystość pobłogosławienia nowego placu zabaw.
Zabawa dzieci na nowym placu zabaw. Zabawa dzieci na nowym placu zabaw.
Zabawa dzieci na nowym placu zabaw. Zabawa dzieci na nowym placu zabaw.
Zabawa dzieci na nowym placu zabaw. Zabawa dzieci na nowym placu zabaw.
Nowy plac zabaw PP w Łąkcie Górnej.
Otwarcie i pobłogosławienie nowego placu zabaw Publicznego Przedszkola w Łąkcie Górnej - 19.10.2010 r.
RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]