Odnowiony plac zabaw PP w Żegocinie.

ODNOWIONY PLAC ZABAW PRZEDSZKOLA W ŻEGOCINIE

   29 października 2010 roku - to kolejny dzień, który dobrze zapamiętają dzieci i personel Publicznego Przedszkola w Żegocinie. Po kilkunastu tygodniach oglądania pracy ekip budowlanych na placu zabaw, dzieci mogły nareszcie wyjść na zewnątrz i skorzystać z nowych, pięknych urządzeń zamontowanych w tym miejscu.
    Zanim to się jednak stało odbyła się skromna uroczystość w budynku przedszkola. Przybywających gości, m. in. Wójta Jerzego Błoniarza, Księdza Proboszcza Leszka Dudziaka, Przewodniczącego Rady Rodziców Pawła Bilskiego,  radna powiatową Annę Rogala witała dyrektorka Publicznego Przedszkola w Żegocinie - Pani Urszula Wiśniowska. Salę przyozdabiał transparent z wiele mówiącym napisem "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" (to słowa Janusza Korczaka). Po krótkich słowach powitania pani dyrektor zaprosiła gości do oglądnięcia programu artystycznego w wykonaniu przedszkolaków. Były wiersze, piosenki i efektowne tańce, a całość zakończył wiersz, w którym dzieci podziękowały Wójtowi i Radnym za pięknie urządzony i wyposażony plac zabaw.
    W swoim krótkim wystąpieniu Wójt wyraził radość, że może przekazać dzieciom całkowicie zmodernizowany plac zabaw. Poinformował, że inwestycja kosztowała ponad 130 tysięcy złotych, z czego 60% to dotacja Marszałka Małopolskiego Sejmiku Samorządowego z funduszu PROW. Oprócz zamontowania 5 nowych urządzeń i kilku odnowionych starych, ławek, koszy na śmieci, zbudowano tutaj także drogę, a całość została ogrodzona. Postawiona w rogu tablica zawiera regulamin użytkowania tego placu zabaw. Realizatorem tego zadania była Firma "Embruk" z Młynnego, a nowe urządzenia zakupiono w PPHU "Gil" z Jastrzębi.
    Po przemówieniu Wójta Jerzego Błoniarza słodki upominek przekazała przedszkolakom radna powiatowa - dyrektorka PSP w Żegocinie - Pani Anna Rogala. Wkrótce potem wszyscy przeszli na plac, gdzie nastąpiła ceremonia  pobłogosławienia tego miejsca i urządzeń. Modlitwy poprowadził Ks. Proboszcz Leszek Dudziak i on też w asyście Pani Dyrektor Urszuli Wiśniowskiej i Wójta Jerzego Błoniarza dokonał pokropienia urządzeń wodą święconą.
   Dzieci przyjęły to z wielką radością, bo oznaczało to, że po przebraniu się w przedszkolnej szatni mogły wraz ze swoimi wychowawczyniami i opiekunkami udać się na plac i wypróbować nowe urządzenia. Wielka radość zapanowała na ich twarzach i radosna zabawa trwała do czasu odebrania ich z przedszkola przez rodziców.
   Plac ten zmodernizowano dzięki środkom z programu PROW "Odnowa centrów wsi". Z tego samego źródła finansowania powstaje kolejny obiekt sportowy, którym jest boisko piłkarskie ze sztuczna nawierzchnią w Bełdnie. Inwestycja ta dobiega końca, co oznacza, że wkróce będziemy mogli być świadkami przekazania tego obiektu do użyteczności publicznej. 

Uroczystość przekazania do użytku placu zabaw PP w Żegocinie. Uroczystość przekazania do użytku placu zabaw PP w Żegocinie.
Urszula Wiśniowska. Uroczystość przekazania do użytku placu zabaw PP w Żegocinie.
Uroczystość przekazania do użytku placu zabaw PP w Żegocinie. Popis taneczny.
Przemawia Wójt Jerzy Błoniarz. Przemawia Jerzy Błoniarz.
Prezent od Pani Dyrektor A. Rogala. Ceremonia pobłogosławienia placu i urządzeń.
Ceremonia pobłogosławienia placu i urządzeń. Ceremonia pobłogosławienia placu i urządzeń.
Pierwsza zabawa dzieci na nowych urządzeniach. Pierwsza zabawa dzieci na nowych urządzeniach.
Pierwsza zabawa dzieci na nowych urządzeniach. Pierwsza zabawa dzieci na nowych urządzeniach.
Pierwsza zabawa dzieci na nowych urządzeniach. Pierwsza zabawa dzieci na nowych urządzeniach.
Otwarcie i pobłogosławienie zmodernizowanego placu zabaw Publicznego Przedszkola w Żegocinie - 29.10.2010 r.
RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]