IV. Święto Żegocińskiego Klubu Seniora.

IV. ŚWIĘTO ŻEGOCIŃSKICH SENIORÓW - 25.XI.2010

    W maju 2007 roku grupa żegocińskich seniorów, mając wsparcie ze strony Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, postanowiła utworzyć Klub Seniora. Pod przewodnictwem szefowej Klubu - Pani Stanisławy Tabor - udało się zorganizować wiele wspólnych przedsięwzięć: spotkań, wystaw, wycieczek, imprez klubowych. Panie i panowie z Klubu utworzyli także własny zespół artystyczny - grupę śpiewaczą "Melodia".
    Co roku w listopadzie członkowie Żegocińskiego Klubu Seniora spotykają się na swoim święcie. Tak też było w tym roku, a spotkanie odbyło się 25 listopada 2010 roku w sali widowiskowej CKSiT w Żegocinie.
    Członków Żegocińskiego Klubu Seniora oraz zaproszonych gości powitali na czwartym Gminnym Dniu Seniora: Stanisława Tabor - szefowa Klubu Seniora oraz Mieczysław Kędra - dyrektor CKSiT w Żegocinie. Po krótkim wstępie rozpoczął się koncert dla seniorów. Wystąpiły wyłącznie żegocińskie grupy artystyczne oraz uczniowie PSP i Szkoły Muzycznej w Żegocinie. To właśnie uczniowie żegocińskiej podstawówki zaprezentowali najpierw program artystyczny, w którym zachęcali seniorów do troski o własne zdrowie.
    Potem na estradzie pojawili się członkowie założonego dwa lata temu i prowadzonego przez tutejszego organistę - Pana Kazimierza Piętonia Chóru Parafii Świętego Mikołaja w Żegocinie, którzy zaśpiewali kilka pieśni i piosenek. 
    - "Powrócimy jak za dawnych lat w zaczarowanych bajek świat. I w życiu może zdarzyć się cudowna baśń" - tymi słowami zapowiedziała kolejny punkt programu prowadząca imprezę - Pani Stanisłąwa Tabor. Zapowiedź dotyczyła krótkiego przedstawienia satyrycznego "Małej Grupy Teatralnej" pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia". Przypomnijmy, że ten zespół prowadzi szefowa Klubu Seniora - Pani Stanisława Tabor, której znakomicie udaje znaleźć porozumienie z młodzieżą szkolną.
     Dużo wrażeń i pozytywnych emocjo dostarczył muzyczny występ uczniów Szkoły Muzycznej w Żegocinie, poprzedzony popisem syna dyrektora tej szkoły - Pana Tomasza Cudejko. Pięciolatek zagrał seniorom na instrumencie elektronicznym "Sto lat". Potem koncertowały uczennice tej szkoły: skrzypaczki i flecistki. Wspaniały popis gry na wysokim poziomie dali także - członkini Klubu Seniora - Pani Wanda Wątorska oraz skrzypek - Tomasz Cudejko.
   Artystyczne występy zakończył zespół wokalny Klubu Seniora "Melodia", który jest prowadzony obecnie przez Pana Andrzeja Lisa z Bochni. Repertuar seniorskiej grupy ciągle się bogaci. Swój występ podczas tegorocznego "Dnia Seniora" panie i panowie z "Melodii" zakończyli bardzo pogodną "Piosenką emeryta".
   Po zakończeniu występów estradowych i posileniu się przy stołach rozpoczęło się dalsze, tym razem wspólne śpiewanie popularnych piosenek. W radosnej atmosferze szybko mijał czas i trzeba było się rozstawać. Zanim to jednak nastąpiło głos zabrali: Wójt Gminy Żegocina pan Jerzy Błoniarz oraz Dyrektorka PSP w Żegocinie - Pani Anna Rogala. Do podziękowań za piękne występy artystyczne, aktywną działalność w środowisku dołączyli życzenia, przede wszystkim zdrowia.
.  Członkowie Żegocińskiego Klubu Seniora spotykają się zwykle w Klubie "Relaks" CKSiT w Żegocinie przynajmniej raz w miesiącu, zazwyczaj w ostatni czwartek danego miesiąca ( w grudniu br. takie spotkanie odbędzie się 16 grudnia o godzinie 16.00). Członków Klubu systematycznie przybywa, z czego cieszy się bardzo szefowa Klubu - Stanisława Tabor, zapraszając jednocześnie kolejnych seniorów i to nie tylko z Żegociny na klubowe spotkania i inne imprezy. Bardzo często są to np. wycieczki do atrakcyjnych miejsc. Oprócz tego członkowie Klubu aktywnie włączają się w różne przedsięwzięcia kulturalne i społeczne na terenie całej Gminy, a działający w Klubie zespół wokalny "Melodia" rozsławia Gminę Żegocina w innych miejscach, ostatnio w Czasławiu - gmina Raciechowice.
    Wszystkim Seniorom z okazji Ich Święta "Sto lat" życzy także portal zegocina.pl.

FOTOREPORTAŻ

   Mieczysław Kędra i Stanisława Tabor witają uczestników spotkania. Uczestnicy "Dnia Seniora 2010".
Mieczysław Kędra i Stanisława Tabor witają uczestników spotkania. Uczestnicy "Dnia Seniora 2010".
  Program artystyczny w wykonaniu uczniów PSP w Żegocinie. Program artystyczny w wykonaniu uczniów PSP w Żegocinie.
Program artystyczny w wykonaniu uczniów PSP w Żegocinie.
Występ Chóru Parafii Świętego Mikołaja w Żegocinie. Występ Chóru Parafii Świętego Mikołaja w Żegocinie.
Występ Chóru Parafii Świętego Mikołaja w Żegocinie.
"Mała Grupa Teatralna" w przedstawieniu pt. "Mała Grupa Teatralna" w przedstawieniu pt.
"Mała Grupa Teatralna" w przedstawieniu pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia".
Seniorzy oglądający występ teatralny. Mała Grupa Teatralna kłania się po występie.
Seniorzy oglądający występ teatralny. "Mała Grupa Teatralna" kłania się po występie.
Wanda Wątorska zapowiadawystęp syna Tomasza Cudejko. Mistrz i uczennica - Tomasz Cudejko z uczennicą SM w Żegocinie.
Flecistki ze Szkoły Muzycznej w Żegocinie. Tomasz Cudejko - skrzypce, Wanda Wątorska - akompaniament.
Koncert uczniów Szkoły Muzycznej w Żegocinie oraz Wandy Wątorskiej i Tomasza Cudejko.
Koncert Zespołu Wokalnego "Melodia" z Klubu Seniora w Żegocinie Koncert Zespołu Wokalnego "Melodia" z Klubu Seniora w Żegocinie
Koncert Zespołu Wokalnego "Melodia" z Klubu Seniora w Żegocinie
Koncert Zespołu Wokalnego "Melodia" z Klubu Sesniora w Żegocinie Panie i Panowie z Klubu Seniora.
Koncert Zespołu Wokalnego "Melodia". Panie i Panowie z Klubu Seniora.
Przemawia Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz. Życzenia od Dyrektorki PSP w Żegocinie - Pani Anny Rogala.
Podziękowania i życzenia składa Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz. Życzenia od Dyrektorki PSP w Żegocinie - Pani Anny Rogala.

IV. Święto Żegocińskiego Klubu Seniora.

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]