Goście z Bałtowa z wizytą w Żegocinie.

GOŚCIE Z BAŁTOWA Z WIZYTĄ W ŻEGOCINIE - 4-5.XI.2010

    W dniach 4 i 5 listopada 2010 roku na terenie Gminy Żegocina przebywała 20-osobowa grupa gości z Bałtowa. Był to ich wyjazd studyjny, podczas którego wymienili się wiadomościami z gospodarzami Gminy Żegocina i członkami działających tu stowarzyszeń. Interesowała ich zwłaszcza  działalność gospodarstw agroturystycznych, stąd też ich pobyt w "Agro-Belli" w Bełdnie, "Łopuszu" w Żegocinie i "Na Rosochatce" w Rozdzielu.
    Gmina Bałtów położona jest w północno-wschodniej części województwa świętokrzyskiego w powiecie ostrowieckim. Rozciąga się wzdłuż brzegów rzeki Kamiennej w dolnej części jej biegu. Na powierzchni 10 510 ha jaką zajmuje Gmina Bałtów, zamieszkuje 3 936 osób. Pod względem liczby ludności est to więc gmina jeszcze mniejsza niż Żegocina, z którą łączą ją pewne podobieństwa. To przede wszystkim aktywna działalność stowarzyszeń oraz agroturystyka.
    W godzinach popołudniowych 4 listopada goście z Baltowa spotkali się z aktywem Gminy Żegocina, którą na tym spotkaniu w sali dydaktycznej CKSiT w Żegocinie reprezentowali: Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz, działacz żegocińskich stowarzyszeń Tadeusz Olszewski oraz Anna Julia Gas i Leopold Grabowski z Galicyjskich Gospodarstw Gościnnych, a także gospodarz tego spotkania - dyrektor CKSiT w Żegocinie Mieczysław Kędra. W pierwszej części tego spotkania goście z Bałtowa opowiedzieli o swojej gminie i działalności ich stowarzyszeń, które osiągnęły niebywały sukces (informacje w portalu turystycznym - link na dole strony).
    Z kolei Tadeusz Olszewski opowiedział o działalności żegocińskich organizacji, a Wójt Jerzy Błoniarz zaprezentował Gminę i jej osiągnięcia. Największą jednak część spotkania poświęcono sprawom agroturystyki. Opowiadali o niej Anna Julia Gas i Leopold Grabowski - właściciele gospodarstw agroturystycznych i jednocześnie działacze Galicyjskich Gospodarstw Gościnnych, które właśnie rozpoczęły akcję promującą dwa nowe produkty turystyczne: "Małopolska Pachnąca Ziołami" oraz "Małopolska Wieś dla Dzieci".
    - Wybór Żegociny na nasz wyjazd studyjny nie był przypadkowy. Polecił ją nam dyrektor Stowarzyszenia "Bałt" Jarosław Kuba, który był w Żegocinie w 2003 roku - poinformowała po tym spotkaniu szefowa grupy - Magdalena Sałek.ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów "Bałt".
    W trakcie rozmów goście z Bałtowa zaprosili żegocińskich przyjaciół do odwiedzenia ich gminy. Z zaproszenia z pewnością skorzystają członkowie działających tu stowarzyszeń jak również przedstawiciele samorządu.

Spotkanie w CKSiT w Żegocinie. Spotkanie w CKSiT w Żegocinie.
Spotkanie w CKSiT w Żegocinie. Spotkanie w CKSiT w Żegocinie.
Spotkanie gości z Bałtowa z działaczami społecznymi i samorządowymi Gminy Żegocina.
SERWIS INTERNETOWY GMINY BAŁTÓW >>> PORTAL TURYSTYCZNY "BAŁTÓW" >>>

[wstecz]