Małopolski Turniej Halówki w ramach IMS - Krzeszowice - 17.11.2010.Małopolski Turniej Halówki w ramach IMS - Krzeszowice - 17.11.2010.

MAŁOPOLSKI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ SIS - KRZESZOWICE - 17.11.2010

    17 listopada 2010 roku w małopolskim finale halowej piłki nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół w Krzeszowicach zagrały drużyny reprezentujące powiaty: krakowski, bocheński, limanowski, chrzanowski, myślenicki i wielicki.
     W wyniku losowania ustalono składy grup eliminacyjnych:
- Grupa A: Żegocina, Rupniów, Regulice
- Grupa B: Tylmanowa, Rybna, Lachowice.
    W grupie eliminacyjnej A padły następujące wyniki:  Żegocina - Rupniów (2:1), Rupniów - Regulice (2:1), Żegocina - Regulice (3:2); w grupie B: Rybna - Lachowice (0:0), Tylmanowa - Rybna (2:0), Lachowice -Tylmanowa (1:3)
   W meczach półfinałowych Żegocina wygrała z Rybną 3:0, a Rupniów uległ Tylmanowej 1:2, co oznaczało, że podopieczni Wiesława Wolaka z PSP w Żegocinie bedą grać w finale przeciwko druzynie z Tylmanowej.
    W meczu o trzecie miejsce Rybna wysoko 5 : 1 pokonała drużynę z Rupniowa. Także drużyna z Żegociny nie miała problemów z ograniem rywali z Tylmanowej i wygrała także wysoko 5 : 2, zostając najlepszą drużyną w Małopolsce.
    Tym samym awansowała do Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej który odbędzie się w dniach 26-28.11.2010 r. w Elblągu. - W turnieju zagra 16 drużyn z całej Polski rozstawionych w 4 grupach. Dzięki pomocy Wójta Gminy w sfinansowaniu wyjazdu na turniej, młodzi piłkarze z PSP w Żegocinie będą mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zespołami szkół podstawowych - informuje trener żegocińśkiej drużyny, nauczyciel wychowania fizycznego w PSP w Żegocinie Wiesław Wolak.
    Drużyna PSP Żegocina grała w składzie: Janiczek Dawid (bramkarz) Ptaszek Patryk (bramkarz), Kuska Łukasz (kapitan), Matras Piotr, Kuska Hubert, Mleczko Piotr, Waligóra Mateusz, Matras Paweł, Janiczek Patryk.
   Awans do ogólnopolskiego finału jest niebywałym sukcesem młodych piłkarzy z Żegociny i dowodem na to, że talentów piłkarskich tutaj nie brakuje. Jesli chłopcy nadal z tak dużym zaangażowaniem będą trenować i sumiennie podchodzić do zajęć, jest szansa na dalszą piłkarską karierę.
    Trenerowi i chłopcom gratukujemy sukcesu i nadal trzymamy kciuki, wierząc, że w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

W oczekiwaniu na mecz. Turniej.
Turniej. Turniej.
Kapitan Łukasz Kuska odbiera puchar za zwycięstwo. Drużyna PSP w Żegocinie z pucharem za I miejsce.
Turniej wojewódzki SIS w piłce halowej w Krzeszowicach.

[wstecz]