W żegocińskiej pasiece.

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE PSZCZELARZY - 30.11.2010

     Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Bochni i Stowarzyszenie Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie zapraszają pszczelarzy i osoby zainteresowane zakładaniem pasiek pszczelich na szkolenie w dniu 30 listopada 2010 roku - godz. 16.00 do Sali Narad Urzędu Gminy w Żegocinie.

Tematyka szkolenia:

1. "Gospodarka pasieczna w ulach wielokorpusowych", " Pożytki pszczele" - mgr inż. Jan Ślusarz - z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, główny specjalista zajmujący się pszczelarstwem od kilkudziesięciu lat, prowadzi pasiekę doświadczalną MODR, w Myślenicach, długoletni wykładowca, vice prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie.

2. "Problemy zdrowotne pszczół, zapobieganie i leczenie" - dr nauk. wet. Franciszek Surma - doktor nauk weterynaryjnych, długoletni lekarz zajmujący się także pszelarstwem, prowadzi własną pasiekę, znawca i miłośnik pszczół, specjalizujący się między innymi w chorobach pszczół ich zapobieganiu i leczeniu.

3. "Źródła finansowania rozwoju pszczelarstwa" - mgr inż. Wacław Majcher - główny specjalista w MODR Karniowice, PZDR Bochnia, długoletni doradca zajmujący się między innymi funduszami pomocowymi wspierającymi rozwój obszarów wiejskich.

    Po zakończeniu szkolenia będzie możliwość indywidualnych konsultacji pszczelarzy.

Zapraszamy

[wstecz]