XVIII  Finał w Elblągu.

  XVIII FINAŁ KRAJOWY HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ WIEJSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ELBLĄGU
DRUŻYNA PSP W ŻEGOCINIE WICEMISTRZEM POLSKI - 26-28.11.2010

     Reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie w halowej piłce nożnej, prowadzona przez nauczyciela tej szkoły Pana Wiesława Wolaka, odniosła ogromny sukces, zajmując II miejsce w XVIII  Finale Krajowym Wiejskich Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej, który w dniach 26 - 28.XI. 2010 roku rozegrały w Elblągu najlepsze drużyny z całej Polski (z województw: małopolskiego, wielkopolskiego, warmińsko - mazurskiego, lubelskiego i pomorskiego).
   Po zwycięstwie w grupie eliminacyjnej, ćwierćfinale i półfinale młodzi piłkarze z Żegociny przegrali dosyć pechowo w finale 1: 3 z PSP nr 1 w Tokarni. Pechowo, bo przy remisie aż dwie bramki stracili po golach samobójczych (odbicie od własnych zawodników).
   Sukces to nie byle jaki, a więc w szkole ogromna radość. Dla nauczycieli i trenerów Klubu Sportowego "Beskid" kolejny dowód, że piłkarskich talentów w Żegocinie nie brakuje.
    Wyjazd do dalekiego Elbląga był możliwy dzięki wsparciu finansowym ze strony Wójta Gminy Żegocina. - Po 10 godzinnej podróży bardzo wygodnym busem dotarliśmy do Elbląga w piątek na godzinę 17.00. Zakwaterowanie było w bursie szkolnej nr 4 należącej do miejscowego Technikum. Po kolacji odbyła się odprawa z opiekunami drużyn zorganizowana przez organizatora (SZS w Elblągu), na której podano skład 4 grup eliminacyjnych (16 drużyn) i terminarz zawodów - relacjonuje trener zespołu Wiesław Wolak.
    Żegocina znalazła się w grupie D, razem z SP Sycewice (województwo pomorskie -  to tegoroczny zwycięzca Turnieju Tymbark Cup (w nagrodę pojechali do Mediolanu! ) oraz finalista krajowego pucharu Orlika u puchar Donalda Tuska; wygrała Żegocina 1 :0), SP Grodkowo (województwo warmińsko - mazurskie, 3 : 1), SP Sztutowo (województwo pomorskie, 1 : 1), którą wygrała z dorobkiem 7 punktów i z pierwszego miejsca trafiła do grupy ćwierćfinałowej.
   Zwycięstwa nad SP Sycewice (1:0), SP Tylmanowa (małopolskie, 1:0) i SP Kleszczewo (wielkopolskie, 2:1) dało żegocińskiej drużynie awans do półfinału. - Gry półfinałowe odbywały się w niedzielę od godziny 9.00. Pary półfinałowe stanowiły zespoły: SP nr 1 Tokarnia - SP Sycewice (1:0) oraz SP Łomazy (lubelskie) - SP Żegocina (1:2). Mecz o trzecie  miejsce : SP Łomazy - SP Sycewice (0:0, karne 2:0).
    - W meczu finałowym chłopcy z Żegociny byli bojowo nastawieni i pewni, że z SP nr 1 w Tokarni (małopolskie), powalczą o zwycięstwo. Niestety pech (2 bramki samobójcze), przegrana 1 : 3  i chłopcy z boiska schodzili niepocieszeni i załamani - opowiada Wiesław Wolak.
   Dopiero później, gdy odebrali dyplom, pamiątkowe medale i puchar (nie było innych nagród - sic !), przyszła świadomość, że to olbrzymi sukces, choć jednocześnie żal, bo tytuł mistrzowski był w zasięgu. Zmęczeni, ale radośnie witani przez swoich rodziców późną nocą szczęśliwie wrócili do Żegociny. W szkolnej gablocie przybył kolejny dyplom, a w szafce najcenniejszy - jak dotąd - puchar - puchar Wicemistrzów Polski !

XVIII  Finał XVIII  Finał
XVIII  Finał - drużyna z Żegociny czeka na kolejny mecz. XVIII  Finał
XVIII  Finał - drużyny na zbiórce końcowej. XVIII  Finał - ogłoszenie wyników.
XVIII  Finał XVIII  Finał - medale dla zawodników.
XVIII  Finał XVIII  Finał
XVIII  Finał Krajowy Wiejskich Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej - Elbląg - 26-28.11.2010.
PSP w Żegocinie - wicemistrzowie Polski. Dyplomy w szkolnej gablocie.
Medal Finału Krajowego. Medal Finału Krajowego.
Puchar za wicemistrzostwo. Plakietkana pucharze.
XVIII  Finał Krajowy Wiejskich Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej - Elbląg - 26-28.11.2010.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA: 1.SP nr1 Tokarnia, 2. SP Żegocina, 3. SP Łomazy,  4. SP Sycewice.

Drużyna PSP Żegocina grała w składzie: Janiczek Dawid (bramkarz) Ptaszek Patryk (bramkarz), Kuska Łukasz (kapitan), Matras Piotr, Kuska Hubert, Mleczko Piotr, Waligóra Mateusz, Matras Paweł, Janiczek Patryk.

[wstecz]