Spotkanie przedwyborcze kandydatów PO w Żegocinie.

KANDYDACI KW PO RP NA SPOTKANIU W ŻEGOCINIE

    Tegoroczna kampania wyborcza przed ogłoszonymi na dzień 21 listopada 2010 rok w Gminie Żegocina ma wymiar nadzwyczaj skromny. Ogranicza się zasadniczo do wywieszania plakatów (niestety często w miejscach niedozwolonych np. na przystankach, drzewach, słupach telefonicznych i energetycznych). Dlatego godnym odnotowania jest spotkanie wyborcze z kandydatami do Rady Powiatu i Sejmiku Małopolskiego, zorganizowane 9 listopada 2010 roku w Klubie "Relaks" przez bocheńską Radę Powiatową Platformy Obywatelskiej, której szefuje Jacek Pająk.
    Gospodarzem spotkania, zorganizowanego w Klubie "Relaks" CKSiT w Żegocinie był Zbigniew Szewczyk - radny powiatowy minionej kadencji z Gminy Żegocina. W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób; oprócz kandydatów z gmin: Łapanów, Lipnica Murowana, Trzciana i Żegocina byli to radni gminni, sołtysi, Wójt Gminy Żegocina.
    Podczas tego dwugodzinnego spotkania zaprezentowano program wyborczy Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP (uczynił to Jacek Pająk), zawarty w 10 punktach. Potem bardziej szczegółowo przedstawiony został, tym razem przez Zbigniewa Szewczyka program dla Gminy Żegocina. Następnie zaprezentowali się sami kandydaci do   Sejmiku Samorządowego (Korta Gustaw (nr 4 na liście kandydatów KW PO RP) i Rady Powiatu Bocheńskiego (Zbigniew Szewczyk - nr 1 na liście, Kukla Wiesław (2), Wójcik Jan (3), Marzec Jarosław (4), Bębenek Krzysztof (5) i Kalemba Andrzej (8).
   W końcowej części spotkania rozgorzała dyskusja, podczas której kandydaci na radnych usłyszeli kilka propozycji i wniosków. Dotyczyły one m. in. takich tematów jak: remontu mostu koło szkoły w Żegocinie i budowy chodnika oraz oświetlenia drogi powiatowej w kierunku Bytomska, organizowania imprez turystycznych w powiecie, prasy lokalnej. Najwięcej jednak wypowiedzi dotyczyło komunikacji busowej. Ten ostatni temat wywołał Gustaw Korta, który w swoim programie wyborczym ma m. in. rozwiązanie podstawowych problemów komunikacyjnych. Ostatnim z tematów, związanych także z komunikacją był znany już z wcześniejszych wystąpień Wójta Jerzego Błoniarza pomysł zbudowania tunelu pod Przełęczą Widoma, w ciągu drogi wojewódzkiej E-965.

 Spotkanie przedwyborcze kandydatów PO w Żegocinie.  Spotkanie przedwyborcze kandydatów PO w Żegocinie.
Spotkanie przedwyborcze kandydatów PO w Żegocinie. Spotkanie przedwyborcze kandydatów PO w Żegocinie.
Spotkanie przedwyborcze kandydatów PO w Żegocinie. Spotkanie przedwyborcze kandydatów PO w Żegocinie.
Spotkanie przedwyborcze kandydatów PO w Żegocinie. Spotkanie przedwyborcze kandydatów PO w Żegocinie.
Spotkanie przedwyborcze kandydatów KW PO RP w Żegocinie.

[wstecz]