Konferencja w Krakowie.

Dominika Trojan.

KONKURSOWY SUKCES DOMINIKI TROJAN Z BYTOMSKA

      O konkursie plastycznym i wiedzy pt. "Bezpiecznie dzieciństwo na wsi" pisaliśmy już w naszym serwisie, informując o sukcesie uczniów PSP w Bytomsku w eliminacjach gminnych. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dotarła do nas kolejna miła informacja. Otóż laureatka eliminacji gminnych tego konkursu Dominika Trojan została dostrzezona także na etapie powiatowym, w którym jury przyznało jej II miejsce.
     Wyniki konkursu ogłoszono w Krakowie podczas specjalnej konferencji w dniu 21 grudnia 2010 roku.
W drugiej jej części głos zabrał Kierownik Projektu - Henryk Dankowiakowski, który jeszcze raz przypomniał główne cele i zamierzenia projektu, zaprezentował najważniejsze działania zrealizowanie w minionym roku oraz podziękował wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Kolejnym, ważnym punktem spotkania było wręczenie nagród laureatom konkursów - spośród 170 zaproszonych, dyplomy i nagrody odebrało 140 uczniów.  
    Nasza laureatka - Dominika - uczennica klasy czwartej PSP w Bytomsku - która pojechała wraz z opiekunką - Panią Katarzyną Kaszubą otrzmała jako nagrodę odtwarzacz mp4 Ibox. Wszyscy uczestnicy otrzymali także specjalnie wydane foldery zawierajace nagrodzone prace dzieci. Jest tam także praca Dominiki. W publikacji zamieszczono też wykaz wszystkich laureatów etapów powiatowych i wojewódzkiego, w tym również nagrodzonych w konkursie wiedzy.
    Po uroczystym wręczeniu nagród, prowadzący tę część konferencji zaprosił kilku laureatów do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami, na temat całego projektu oraz samych konkursów. Na zakończenie głos zabrali również goście, którzy w swoich wypowiedziach podkreślali znaczenie przeprowadzonej akcji dla społeczności wiejskich ale również dostrzegali potrzebę kontynuowania tego typu działań oraz wdrażania w pozostałych regionach naszego kraju.
     W dniu konferencji można było również zobaczyć wystawę prac wykonanych przez dzieci w ramach konkursu plastycznego. Nagrodzone prace będzie nnożna oglądać przez cały przyszły rok (styczeń - grudzień 2011) w siedzibie OR KRUS w Krakowie (ul. Bratysławska 1).
   
W czasie konferencji wręczono również odznaki "Zasłużony dla Rolnictwa", przyznane dla zasłużonych rolników oraz Krzyże Zasługi dla działaczy Małopolskiej Izby Regionalnej.
     Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, a dzieci otrzymały również mikołajkowe paczki z owocami.
    Serdecznie gratulujemy uczennicy i jej opiekunce !

Dyplom dla Dominiki. Frgament okładki książeczki.
Dominika i jej nagrodzona praca. Nagrodzona praca Dominiki.

[wstecz]