Spotkanie opłatkowe samorządu 2010.

SPOTKANIA OPŁATKOWE SAMORZĄDU - 29.12.2010

    Noworoczne spotkania opłatkowe żegocińskiego samorządu mają już wieloletnią tradycję. Czasem odbywały się pod koniec, czasem na początku kolejnego roku. Tym razem Przewodniczący Rady Gminy Jan Marcinek i Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz zaprosili na takie spotkanie radnych, sołtysów, księży, dyrektorów zakładów pracy, działaczy społecznych i pracowników urzędu gminy  w dniu 29 grudnia 2010 roku.
   Rozpoczęto je od wspólnego zaśpiewania kolędy "Nowy Rok bieży", do której akompaniowali: Pani Wanda Wątorska i Pan Tomasz Cudejko. Przybyłych gości powitał Przewodniczący Rady Gminy Jan Marcinek, on też wygłosił pierwsze przemówienie, w którym odniósł się do czasu świątecznego i wydarzeń kończącego się 2010 roku. Przypomniał, że był to rok wyborów samorządowych. Podziękował za dokonanie wyborów i obiecał rzetelnie wypełniać obowiązki.
    Kolejny mówca - to Wójt Gminy Żegocina. W swoim wystąpieniu przypomniał najważniejsze wydarzenia roku 2010 na terenie Polski i małej Ojczyzny - Żegociny. Wyraził radość z faktu zwiększenia się liczby mieszkańców (o 59 osób). Dłuższą część wystąpienia zajęły podziękowania skierowane pod adresem wszystkich, którzy pracowali w samorządzie i jemu pomagali. W końcowej części mowy złożył noworoczne życzenia (pełny tekst wystąpienia Wójta na drugiej stronie).
    Słowa Ewangelii wg. Św. Łukasza odczytał Ks. Stanisław Szczygieł - proboszcz z Łąkty. Zaraz potem  dłuższe przemówienie wygłosił ks. proboszcz Leszek Dudziak. Dziękował w nim samorządowcom i szkołom za współpracę i apelował o skorzystanie z trzech darów bożych: prawdy, miłości i pokoju. Złożył także życzenia noworoczne.
    Po poświęceniu opłatki zostały rozdane wszystkim obecnym i rozpoczęło się powszechne składanie życzeń. Potem, po posileniu się przy tzw. szwedzkim stole, rozpoczęło się zbiorowe śpiewanie kolęd i pastorałek.

Spotkanie opłatkowe samorządu 2010. Spotkanie opłatkowe samorządu 2010.
Spotkanie opłatkowe samorządu 2010. Spotkanie opłatkowe samorządu 2010.
Spotkanie opłatkowe samorządu 2010. Spotkanie opłatkowe samorządu 2010.
Spotkanie opłatkowe samorządu 2010. Spotkanie opłatkowe samorządu 2010.
Spotkanie opłatkowe samorządu Gminy Żegocina i zaproszonych gości - 29.12.2010 r.

PRZEMÓWIENIE WÓJTA GMINY >>>

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]