Mikołajkowy Turniej Halówki w Łapanoowie.

GIMNAZJALI¦CI Z ŁˇKTY PIERWSI W PRESTIŻOWYM TURNIEJU PIŁKARSKIM

   W dniu 4 grudnia 2010 roku, w Łapanowie, w sali Zespołu Szkół, odbył się Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łapanów p. Jana Kuliga w kategorii chłopców gimnazjum. Przybyło 6 drużyn z 4 s±siednich gmin.
    Organizator tej sportowej, cyklicznej imprezy - p. Tadeusz Mazur podzielił drużyny na 2 grupy eliminacyjne. Losowanie zdecydowało o składzie grup. W grupie I znalazły się: Łapanów, Ł±kta Górna, Tarnawa, w II: Trzciana , Sobolów , Gruszów. Do dalszych gier wychodziło po dwie drużyny z każdej grupy przy czym dalsze rozgrywki odbywały się ,,na krzyż,, Drużyna pierwsza z jednej grupy grała z drużyn± 2 z drugiej grupy i odwrotnie, aby sprawiedliwie wyłonić najlepsze drużyny turnieju. Drużyna chłopców z Gimnazjum w Ł±kcie Górnej zagrała bardzo ładnie, pokonuj±c Łapanów 8: 2 oraz Tarnawę 6:2 i wyszła z grupy na I miejscu.
     Potem grała z drużyn±, która zajęła II miejsce w drugiej grupie, czyli Gruszowem z Gminy Raciechowice. W tym meczu najlepsi zawodnicy z Ł±kty "odpoczywali" w drugiej połowie na ławce rezerwowych, ale i tak zespół pokonał rywali 5:3 i awansował do finału turnieju. Było bardzo emocjonuj±co. Nieco zmęczona drużyna z Ł±kty zremisowała w regulaminowym czasie z Trzcian± 2 : 2. W dogrywce każda z drużyn zdobyła po jednym golu i wynik brzmiał 3:3. O zwycięstwie decydowały dopiero rzuty karne. Niesamowite emocje towarzyszyły zawodnikom i trenerom. Nietrafione strzały po obydwu stronach dodawały pikanterii temu pojedynkowi. Nasi rywale pomylili się 2 razy my 1 raz . - Do piłki podszedł jeden z najlepszych snajperów ł±kieckiej drużyny Rafał Kępa, po konsultacji ze mn±, uderzył mocno w dolny lewy róg bramkarza. Padł gol i wygrali¶my ten prestiżowy turniej - relacjonuje trener drużyny Henryk Wrona, który po tym triumfie razem z drużyn± odtańczył taniec zwycięstwa.
     Drużyna otrzymała piękny puchar, który ucałowali wszyscy zawodnicy, a także dyplom i piłkę. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Trzcianie, trzecie Gimnazjum w Tarnawie. Gospodarze poczęstowali wszystkich soczkami i zapiekankami, podanymi w pobliskim lokalu gastronomicznym "Alf".
    Skład drużyny z Ł±kty Górnej: Kamionka Paweł - bramkarz kapitan zespołu oraz Rafał Kępa, Mech Sławomir, Matlęga Konrad, Gomułka Bartłomiej, Holota Przemysław. Wyjazdy na sparingi i zawody były możliwe dzięki obecnemu Radnemu Powiatowemu Piotrowi Krawczykowi, który nas przewozi ekipę swoim busem, a czasami autobusem. Pomagaj± także: dyrektor zespołu szkół p. Jan Rosiek, Wójt Gminy Żegocina p. Jerzy Błoniarz oraz Przewodnicz±ca Rady Rodziców Gimnazjum w Ł±kcie - pani Barbara Rosiek. Wszystkim sponsorom trener i zawodnicy serdecznie dziękuj±.

Mikołajkowy Turniej Halówki w Łapanoowie. Mikołajkowy Turniej Halówki w Łapanoowie.
Mikołajkowy Turniej Halówki w Łapanoowie. Mikołajkowy Turniej Halówki w Łapanoowie.
Mikołajkowy Turniej Halówki w Łapanoowie. Mikołajkowy Turniej Halówki w Łapanoowie.
Mikołajkowy Turniej Halówki w Łapanoowie. Mikołajkowy Turniej Halówki w Łapanoowie.
Mikołajkowy Turniej Halówki w Łapanoowie. H. Wrona i jego zwycięska drużyna.

[wstecz]