IX. Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Żegocina - 18.12.2010

IX. TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY ŻEGOCINA - 18.12.2010

   Już po raz dziewiąty Zespół Szkół im Jana Pawła II w Łąkcie Górnej, a przede wszystkim nauczyciel wychowania fizycznego tej szkoły Henryk Wrona zorganizowali Turniej Halowej Piłki Nożnej w kategorii chłopców gimnazjum o Puchar Wójta Gminy Żegocina.  Na miejsce rozgrywek wybrali salę gimnastyczną Zespołu Placówek Oświatowych w Trzcianie.
     Podstawowe cele tej sportowej imprezy to: promocja zdrowego stylu życia, wzrost kultury kibicowania, integracja młodzieży ze szkół i gmin sąsiednich i oczywiście wyłonienie najlepszych drużyn.
    Do udziału w zawodach Henryk Wrona zaprosił reprezentacje Gimnazjum w Łąkcie Górnej, Gimnazjum w Żegocinie, Gimnazjum w Trzcianie, Gimnazjum w Sobolowie i Gimnazjum w Leszczynie. W związku z tym, że reprezentacja gimnazjalistów z Sobolowa (Gmina Łapanów) nie mogła przyjechać do Trzciany, w to miejsce zaproszono gimnazjalistów z Gruszowa (gmina Raciechowice).
    Otwarcia turnieju, rozpoczętego o godzinie 9.00, dokonał dyrektor Zespołu Szkół w Łąkcie Górnej Jan Rosiek. Zasady gry określone w piśmie zapraszającym do udziału, przypomniał Henryk Wrona. Pojedynki rozegrano systemem każdy z każdym, dwa razy po 7 minut z 1 minutową przerwą. Wszystkie mecze sędziował Mariusz Bednarz. Po rozegranych meczach, które od zawodników wymagały dużego wysiłku fizycznego, mogli napić się wody mineralnej, soków, a także zjeść drożdżówki - to wszystko, dzięki ofiarności sponsorów. Z poczęstunku korzystali także opiekunowie i zaproszeni goście.

Drużyny na zbiórce. Uczestników turnieju wita dyrektor Jan Rosiek.
Drużyny na zbiórce. Uczestników turnieju wita dyrektor Jan Rosiek.
Zasady rywalizacji wyjaśnia Henryk Wrona. Wszystkie mecze sędziował Mariusz Bednarz.
Zasady rywalizacji wyjaśnia Henryk Wrona. Wszystkie mecze sędziował Mariusz Bednarz.
Łąkta Górna - Leszczyna 6 : 1. Łąkta Górna - Leszczyna 6 : 1.
Łąkta Górna - Leszczyna 6 : 1.
Żegocina - Trzciana 4 : 1. Żegocina - Trzciana 4 : 1.
Żegocina - Trzciana 4 : 1.
 Gruszów - Leszczyna -  6 : 3. Gruszów - Leszczyna -  6 : 3.
Gruszów - Leszczyna - 6 : 3.
Żegocina - Łąkta Górna 1 : 0. Żegocina - Łąkta Górna 1 : 0.
Żegocina - Łąkta Górna 1 : 0.
Trzciana - Leszczyna 7 : 2. Trzciana - Leszczyna 7 : 2.
Trzciana - Leszczyna 7 : 2.
Gruszów - Żegocina 3 : 4. Gruszów - Żegocina 3 : 4.
Gruszów - Żegocina 3 : 4.
Łąkta Górna - Trzciana 3 : 5. Łąkta Górna - Trzciana 3 : 5.
Łąkta Górna - Trzciana 3 : 5.
  Żegocina - Leszczyna 4 : 4.  Żegocina - Leszczyna 4 : 4.
Żegocina - Leszczyna 4 : 4.
Łąkta Górna -  Gruszów 3 : 2. Łąkta Górna -  Gruszów 3 : 2.
Łąkta Górna - Gruszów 3 : 2.
Trzciana - Gruszów 3 : 4. Trzciana - Gruszów 3 : 4.
Trzciana - Gruszów 3 : 4.

     Po rozegraniu wszystkich 10 pojedynków przystąpiono do liczenia punktów. Sytuacja była skomplikowana, bo aż trzy drużyny miały po 4 punkty. O kolejności zdecydowała więc dodatkowa tabela, w której liczono stosunek bramek. drużyny z Trzciany i Łąkty Górnej miały po + 3, ale Trzciana zdobyła więcej bramek i to ona zajęła II miejsce. Reprezentacja gimnazjalistów z Gruszowa także miała 4 punkty, ale stosunek bramek tylko + 2 i dlatego zajęła czwarte miejsce. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja PG w Żegocinie. Podopieczni Wojciecha Wrony odnosząc dwa zwycięstwa i remisując jeden mecz zdobyli 7 punktów i wywalczyli główne trofeum - Puchar Wójta Gminy Żegocina Jerzego Błoniarza, który wręczył im osobiście fundator. Puchary otrzymały także druga i trzecia drużyna tych zawodów. Dyplomy i nagrody rzeczowe (piłki oraz słodycze) otrzymały wszystkie drużyny.
    Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz podziękował zawodnikom za grę fair play i udział w zawodach. Podziękowania złożył także nauczycielom i opiekunom, a głównemu organizatorowi tej cyklicznej imprezy - nauczycielowi Zespołu Szkół w Łąkcie Górnej - Henrykowi Wronie - przekazał dyplom z podziękowaniami. Złożył także świąteczne życzenia.
    Podziękowania i życzenia złożył także dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej - Jan Rosiek. Impreza została przeprowadzona także dzięki sponsorom, którymi byli: Wójt Gminy w Żegocinie, Dyrektor i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Łąkcie Górnej oraz Piotr Krawczyk - przedsiębiorca z Łąkty Górnej.
    Zwycięska drużyna żegocińskiego gimnazjum grała w składzie: Kądziołka Marcin - bramkarz, Kącki Kamil - kapitan, Kuska Dawid, Ziółkowski Wojciech, Janiczek Paweł, Cichoń Grzegorz, Zimirski Krzysztof, Pączek Wojciech.

Liczenie punktów. Ceremonia zakończenia turnieju.
Puchar za I miejsce wręczyli: Jan Rosiek i Wójt Jerzy Błoniarz. Podziękowania dla organizatora Turnieju - Henryka Wrony.
Ceremonia wręczenia pucharów i nagród oraz podziękowań.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. PG Żegocina - 7 pkt. 2. PG Trzciana - 4 pkt. (16 - 13).
1. PG Żegocina - 7 pkt. 2. PG Trzciana - 4 pkt. (16 - 13)
3. PG Łąkta Górna - 4 pkt. (12 - 9) 4. PG Gruszów - 4 pkt. (15 - 13)
3. PG Łąkta Górna - 4 pkt. (12 - 9) 4. PG Gruszów - 4 pkt. (15 - 13)
5. PG Leszczyna - 1 pkt. Pchary, dyplomy, nagrody.
5. PG Leszczyna - 1 pkt. Pchary, dyplomy, nagrody.
RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]