Piotr Wolak w swoim pokoju.

Piotr Wolak z mamą Krystyną.

POMOC DLA PIOTRA NADAL POTRZEBNA - 12.04.2011

   Po raz pierwszy prosiliśmy Państwa o pomoc dla naszego rodaka - Piotra Wolaka z Rozdziela - prawie dziewięć lat temu, w czerwcu 2002 roku. Był wtedy uczniem klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Żegocinie i i był przykuty do wózka inwalidzkiego.  Bardzo ciężka choroba - ogólny zanik mięśni - ujawniła się, gdy chłopiec miał 7 lat. Najpierw pojawiły się trudności w chodzeniu, potem chłopiec musiał zasiąść w wózku inwalidzkim, w którym przebywa do dziś.  
    Od tamtej chwili, bez przerwy Piotr jest pod opieką rodziców. Nie wiadomo, jak potoczyłby się jego los, gdyby nie pomoc ludzi dobrej woli, która pozwoliła rodzicom zabrać Piotra na zabieg wszczepienia mioblastów do kliniki w Kijowie. Do tej pory takich wyjazdów było już osiem. Każdy wyjazd i zabieg - to bardzo duży koszt. To na początku było około 70 tysięcy złotych, tera jest o połowę taniej, ale i tak rodziców - mającego już dziś 23 lata Piotra - nie stać na sfinansowanie kolejnego wyjazdu, planowanego wstępnie na październik 2011 roku.
    Ale nie tylko wyjazdy na zabiegi do Kijowa kosztują. Chłopiec musi mieć codziennie ćwiczenia rehabilitacyjne, które wykonuje z nim mama Krystyna, bo nie stać ich na opłacenie rehabilitanta. To bardzo ciężkie zajęcie, które już spowodowało kłopoty Pani Krystyny ze zdrowiem i sama musi poddać się operacji. Jak na złość po 15 latach odebrano Pani Krystynie świadczenia rentowe. Jedynym żywicielem czteroosobowej, rolniczej rodziny jest ojciec Piotra - Pan Jan, który pracą za granicą musi zarabiać na jej utrzymanie i opłacenie kosztów wyjazdów Piotra na turnusy rehabilitacyjne. W tej chorobie codzienne ćwiczenia rehabilitacyjne i dotlenienie organizmu są najważniejsze.
   Na ostatnim zabiegu w Kijowie (w Polsce nie jest on możliwy) Piotr byl w Kijowie w październiku 2008 roku i już najwyższy czas, aby tam pojechać po raz dziewiąty. Każdy z tych zabiegów wzmacniał Piotra i pozwalał w miarę dobrze funkcjonować, choć o samodzielności nie może być mowy.
    Stąd też po raz kolejny ośmielamy się prosić ludzi dobrej woli i gorącego serca o pomoc dla Piotra, którą można okazać m. in. poprzez przekazanie na wskazane niżej konto 1% podatku lub wpłatę dowolnej kwoty.
    W imieniu Piotra i jego rodziców serdecznie o to prosimy.

 Piotr Wolak. Na turnusie rehalilitacyjnym w Wiśle.
Piotr Wolak prosi o pomoc i z góy za nią dziękuje. Na turnusie rehalilitacyjnym w Wiśle.
Na lotnisku w oczekiwaniu na przelot do Kijowa. Zabieg w kijowskiej klinice.
Na lotnisku w oczekiwaniu na przelot do Kijowa. Zabieg w kijowskiej klinice (2008 r.)

1 % PODATKU DLA PIOTRA

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO STOWARZYSZENIE POMOCY CHORYM NA DYSTROPHIE MUSCULORUM zwraca się w imieniu swoich podopiecznych chorujących na nieuleczalny zanik mięśni o wsparcie naszej organizacji małym, ale jakże dla nas olbrzymim 1% podatku.
Nasze dzieci bardzo potrzebują Waszej pomocy i z góry bardzo za nią dziękują.

Jest to bardzo proste, wystarczy jedynie w odpowiednim zeznaniu PIT wpisać:
STOWARZYSZENIE POMOCY CHORYM NA DYSTROPHIE MUSCULORUM
NUMER KRS 36364

Można również w rubryce "Informacje uzupełniające" określić cel bądź osobę obdarowaną.

Każda złotówka przeznaczona na pomoc w 100% trafia do potrzebującego.

Należy wypełnić w:
PIT-28 pozycje 129, 130, 131, 133
PIT-36 pozycje 305, 306, 307, 309
PIT-37 pozycje 124, 125, 126, 128
PIT-38 pozycje 58, 59, 60, 62

Prezes Stowarzyszenia - Grażyna Reinisz-Lewick

     Niezależnie od przekazania 1 % podatku, można wpłacić dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia i zostanie ona w całości przekazana Piotrowi, który bardzo na pomoc Państwa liczy i za którą jest serdecznie wdzięczny.
    Podajemy numer konta, na które można dokonywac wpłat:

STOWARZYSZENIE POMOCY CHORYM NA DYSTROPHIE MUSCULORUM
42 - 622 Nowe Chechło
ul. M. Konopnickiej 4 c

Bank Spółdzielczy Świerklaniec

83 8467 0001 0000 3522 2000 0001

Dopisek: "Piotr Wolak"

Dla wpłat z zagranicy:

Dla wpłat zagranicznych.
STOWARZYSZENIE POMOCY CHORYM NA DYSTROPHIE MUSCULORUM
42 - 622 Nowe Chechło
ul. M. Konopnickiej 4 c
PL 83 8467 0001 0000 3522 2000 0001 POLUPLPR
"Piotr Wolak"

POPRZEDNIE INFORMACE O PIOTRZE WOLAKU >>>

[wstecz]