Noworoczne Spotkania Orkiestrowe w Kolbuszowej - 22.01.2012

ORKIESTRA Z ŻEGOCINY TRZECIA W KOLBUSZOWEJ - 22.01.2012

    Miła informacja dotarła do nas z Kolbuszowej (miasto powiatowe w województwie podkarpackim). 22 stycznia 2012 roku Miejski Dom Kultury zorganizował tam imprezę artystyczną pod nazwą Noworoczne Spotkania Orkiestrowe "W świątecznym i karnawałowym nastroju". Spotkania miały charakter konkursu o randze międzywojewódzkiej. Do udziału w nim zakwalifikowano po trzy orkiestry z Podkarpacia i Małopolski. Zmagania konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach: małych i średnich orkiestr (do 25 osób) i w tej grupie startowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie, grająca pod batutą Mieczysława Kędry oraz dużych (od 26 do 50 osób).
     Hala sportowa Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej przez blisko osiem godzin rozbrzmiewała świątecznymi i karnawałowymi rytmami w wykonaniu podkarpackich i małopolskich orkiestr dętych. 
     Programy artystyczne w pierwszej części przedstawiły orkiestry: Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej pod dyrekcją Krzysztofa Kłody, Orkiestra Dęta z Wysokiej koło Łańcuta pod dyrekcją Jakuba Magonia, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie pod dyrekcją Mieczysława Kędry, któa zagrała siedem utworów: "Intradę - Wśród nocnej ciszy", dwie kolędy: "Jezus Malusieńki" i "Dzisiaj w Betlejem", a także standardy: "One moment in Time" oraz "Quando, quando" i na zakończenie "Dixilelandową paradę".
     W drugiej części spotkań usłyszeć można było orkiestry: Stowarzyszenia Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrynina pod dyrekcją Tomasza Maruta, Orkiestrę Dętą z Baczkowa pod dyrekcją Sławomira Biernata oraz Krakowską Orkiestrę Staromiejską pod dyrekcją Wiesława Olejniczaka.
    Jury pod przewodnictwem kpt. Andrzeja Kufla, z Krystyną Kutnik i Elżbietą Lewicką po pracowitych obradach wydało werdykt, przyznając Grand Prix w pierwszej kategorii konkursowej orkiestrze z Kolbuszowej. W drugiej kategorii główna nagroda przypadła orkiestrze z Dobrynina. 
     Młodzi żegocińscy muzycy powrócili z Kolbuszowej zadowoleni z występu i przyjęcia w gościnnych progach Liceum w Kolbuszowej. Z chęcią pojadą tam ponownie.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT na Noworocznych Spotkaniach Orkiestrowych w Kolbuszowej.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT na Noworocznych Spotkaniach Orkiestrowych w Kolbuszowej.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT na Noworocznych Spotkaniach Orkiestrowych w Kolbuszowej.

Fragment dyplomu dla żegocińśkiej orkiestry.

Noworoczne Spotkania Orkiestrowe w Kolbuszowej - 22.01.2012

Niektóre foto: www.kultura.kolbuszowa.pl

[wstecz]