Redaktor Jan Stępień podczas nagrywania wywiadów w Rozdzielu i Żegocinie.

ŻEGOCIŃSKIE TEMATY PONOWNIE NA ANTENIE RADIA "KRAKÓW" - 17.01.2012

    17 stycznia 2012 roku na terenie Gminy Żegocina przebywał dziennikarz Radia Kraków - Jan Stępień. Przyjechał tu, by nagrać rozmowy do swojej autorskiej audycji "Pejzaże Regionalne", nadawanej od 15 lat w niedziele i dni świąteczne, w godzinach rannych (06.05 - 8.00). Tym razem zainteresowały go trzy tematy: realizacja przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości projektu "Rok obrzędowy w tradycji religijnej i ludowej Ziemi Żegocińskiej", kultywowanie tradycji kolędowania oraz Szkoła Muzyczna I Stopnia w Żegocinie.
    Lista osób udzielających wywiadów jest długa. O projekcie Stowarzyszenia mówili: Prezes Zarządu Jan Marcinek oraz bezpośredni organizatorzy spotkań z tradycją: Barbara Urban z Rozdziela, Zofia Kamionka z Łąkty Górnej i Stanisław Furtak z Bełdna. O utworzeniu i działalności Szkoły Muzycznej I Stopnia w Żegocinie - jej pomysłodawca - Wójt Jerzy Błoniarz, dyrektor Tomasz Cudejko oraz uczennica Agata Jędrzejek z klasy fortepianu. Kolejna grupa rozmówców przedstawiała tematy związane z tradycjami kolędowania. Mówili o tym: Mieczysław Kędra - Dyrektor CKSiT, który co roku organizuje Gminne Przeglądy Grup Kolędniczych oraz Anna Zelek, która z rupami kolędników z Rozdziela odnosiła znaczące sukcesy w Lipnicy, Podegrodziu i Bukowinie Tatrzańskiej. Redaktor Jan Stępień nagrał także fragment kolędy, w wykonaniu grupy "Pastuszki", wybierającej się w najbliższą sobotę (21 stycznia 2012 r.) na XXX. Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej.
    13 stycznia 2012 roku Redaktor Jan Stępień nagrał także, ale tym razem w Myślenicach, rozmowę z łąkiecką malarką, laureatką Konkursu Malarskiego "Sercem i Pędzlem" - Katarzyną Kogutowicz.
   O terminach emisji nagranych materiałów na antenie Radia "Kraków" (Tarnów - 101 FM) będziemy informować poniżej.

  • Wywiad z Katarzyną Kogutowicz - niedziela 22 stycznia 2012 r. - około 7.30.
  • Wywiad z Anną Zelek i Mieczysławem Kędrą - niedziela 29 stycznia 2912 - około 6.15.
  • Reportaż o Szkole Muzycznej w Żegocinie - niedziela 12 lutego 2012 roku - godz. 7 - 7.30. [Zapowiedź>>>]

Wywiad z Z. Kamionką, S. Furtakiem i B. Urban.

Wywiad z Janem Marcinkiem.
Wywiad z Wójtem Jerzym Błoniarzem. Nagranie gry uczennicy SM Jędrzejek.
Wywiad z Dyrektorem SM Tomaszem Cudejko. Wywiad z Mieczysławem Kędrą.
Wywiad z młodymi kolędnikami z Rozdziela. Wywiad z Anną Zelek.

Redaktor Jan Stępień podczas nagrywania wywiadów w Rozdzielu i Żegocinie.

[wstecz]