Pożyteczne Ferie 2012 w Świetlicy Wiejskiej w Rozdzielu.

POŻYTCZENE FERIE W ROZDZIELU

    Podczas tegorocznych ferii zimowych szkolna młodzież z Rozdziela miała okazję przeżyć wiele atrakcji. Rozpoczęły się już 12 lutego 2012 roku od występu zespołu ,,Grosik" podczas XIX Wielkiego Integracyjnego Balu Charytatywnego dla Dzieci w Hali T.S. ,,Wisła" w Krakowie.
    Drugim ważnym elementem ferii była realizacja projektu ,,Pożyteczne Ferie 2012" ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi w Warszawie. Jak już było wcześniej wspomniane, projekt w tym roku realizowany był pod hasłem "Moja miejscowość w Internecie". W ramach spotkań młodzież zdobywała informacje o swojej miejscowości, szczególnie zwracając uwagę na architekturę oraz osoby, które swoim talentem rozsławiają małą wioskę - Rozdziele. Uczestnicy projektu m.in. odwiedzili pracownię pana Stanisława Parucha, z którym przeprowadzili wywiad na temat pracy ciesielskiej i zamiłowań rzeźbiarskich. Warto nadmienić, że rzeźby Chrystusa Frasobliwego, które wykonał pan Stanisław Paruch można podziwiać wędrując trasą od kościoła w Rozdzielu w stronę przysiółka "Kmieciówka" i "Góry", aż do kaplicy "Pod Lipami".
     Organizowane były również piesze wycieczki po okolicy, w ramach których fotografowano ciekawe obiekty. Zapoznano się również z historią Rozdziela oraz życiorysami rodzimych twórców ludowych. Ciekawsze informacje o swojej miejscowości młodzież zamieściła na stronie internetowej www.atlaswsi.pl. Strona ta w dalszym ciągu jest dopracowywana przez młodzież gimnazjalną.
     W ramach "Pożytecznych Ferii" odbywały się również zajęcia artystyczne, w czasie których m.in. młodzież pod kierunkiem pań: Marii Marcisz i Anny Sławęta uczyła się trudnej sztuki wykonywania kwiatów z bibuły, potrzebnych do dekoracji palm wielkanocnych. Wielką atrakcją dla uczestników ferii był kulig, który zorganizowany został z inicjatywy pana Andrzeja Parucha - mieszkańca Rozdziela. Dzieci korzystały też z gier i zabaw świetlicowych.
     Kulminacyjnym punktem ferii był darmowy wyjazd do kina "Bonarka" w Krakowie na film pt. ,,Alvin i Wiewiórki3". Z oferty skorzystało aż 40 uczestników ferii. Dzieci brały również udział w wyjazdach na basen organizowanych przez CKSiT w Żegocinie.
    Projekt mógł być realizowany dzięki bezinteresownej pracy opiekunów: p. Teresy Mleczko, p. Anny Kądziela i p. Anny Zelek. Wszystkim zaangażowanym w organizację zimowych ferii dla dzieci i młodzieży, organizatorzy serdecznie dziękują.

Zajęcia w świetlicy. Spotkanie ze Stanisławem Paruchem.
Wyjazd do kina. Wyjazd do kina.
Kulig. Kulig.
Pożyteczne Ferie 2012 w Świetlicy Wiejskiej w Rozdzielu.
SERWIS O ROZDZIELU REDAGOWANY W RAMACH PROJEKTU >>>

[wstecz]