Ferie zimowe 2012.

    Podczas ferii zimowych w dniach od 13.02.2012 r. - 24.02.2012 r. Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie oraz Świetlice starały się aktywnie zorganizować czas wolny dla dzieci, które nigdzie nie wyjechały i na czas ferii pozostały w domu. Dzieci miały do wyboru następujące formy zajęć:
- lekcje edukacyjne związane z produkcją i wyrobem zabawek z drewna w zakładzie pana Jana Tyndla w Łąkcie Górnej w dniu 21.02.2012 r. W zajęciach tych wzięły udział dzieci ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum. Miały one możliwość zobaczyć jak produkuje się zabawki z drewna. Zabawki tworzone są według przygotowanych wcześniej wzorów. W warsztacie pana Jana Tyndla powstają m. in.: samochody - garbusy, ciężarówki małe i duże, pociągi, koparki, wywrotki, ciągniki z wozem drabiniastym, klocki, zabawki dla najmniejszych dzieci (żyrafy, żabki, koniki). Podczas zajęć największą uwagę dzieci zwróciły na zabawki i gry zrobione dla dzieci niewidomych.
- zajęcia edukacyjne w języku angielskim, podczas których dzieci w formie dobrej zabawy, poprzez wykorzystanie różnych rekwizytów i gier uczyły się języka angielskiego. Zajęcia odbywały się w dniach 15.02.2012 r. i 22.02.2012 r. w CKSiT w Żegocinie oraz w dniach 14.02.2012r. i 21.02.2012r. w świetlicy w Bytomsku. Brały w nich udział dzieci ze szkoły podstawowej.
- warsztaty tańca - w formie dobrej zabawy, w rytm znanych i lubianych przebojów muzycznych uczestnicy zajęć uczyli się różnych układów tanecznych. Dzieci uczyły się tańca towarzyskiego, cygańskiego oraz współczesnego. Zajęcia odbyły się 13.02.2012 r., uczestniczyło w nich 20 dzieci ze szkoły podstawowej i 15 z gimnazjum. Dzieci ze szkoły podstawowej miały możliwość pokazać, czego się nauczyły na Balu Karnawałowym w dniu 19.02.2012 r.
- warsztaty plastyczne - dzieci podczas tych zajęć wykonywały różnego rodzaju kwiaty (róże, krokusy, stokrotki) z bibuły oraz krepiny. Poznały tajniki robienia kwiatów, które można zaobserwować w naszym otoczeniu. W zajęciach wzięły udział dzieci ze szkoły podstawowej, odbywały się w CKSiT oraz w świetlicy w Bytomsku.
- w ramach działań świetlicowych przeprowadzane były gry planszowe ( szachy, warcaby, Eurobiznes, bierki), tenis stołowy, bilard oraz zabawy integracyjne.
    W dniu 21.02.2012 r. w Łąkcie Górnej odbył się Otwarty Turniej Bilardowy, w którym wzięło udział 15 uczestników. W kategorii: szkół podstawowych przyznano następujące miejsca: I miejsce - Izabella Dziedzic, II miejsce - Kamil Dziedzic, III miejsce - Patryk Olszewski. W kategorii: szkół gimnazjalnych i średnich: I miejsce - Adrian Stary. Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy.
     W dniu 23.02.2012 r. odbył się Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego w Łąkcie Górnej. Wzięło w nim udział 14 osób. Najlepszy okazali się: I miejsce - Rafał Kępa, II miejsce - Bartek Piech, III miejsce - Paweł Kamionka. Zwycięzca turnieju otrzymał puchar.
    Oprócz wyżej wymienionych zajęć, dzieci i młodzież miały również możliwość wyjazdu na zorganizowaną wycieczkę do Zamku Królewskiego w Niepołomicach. W wycieczce wzięli udział: dzieci, młodzież oraz rodzice - łącznie 29 osób. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzić gotycki zamek królewski z połowy XIV wieku oraz wystawę trofeów myśliwskich, prezentującą zwierzęta i ptaki, które można zobaczyć w Puszczy Niepołomickiej. Oprócz zwierząt rodzimych, zwiedzający podziwiać mogli ekspozycję trofeów pozyskanych podczas polowań na afrykańskiej sawannie. Dopełnieniem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach.
    Kolejną atrakcją dla dzieci i młodzieży zorganizowaną przez CKSiT w Żegocinie oraz świetlice były wyjazdy do Krytej Pływalni w Bochni w dniach: 16.02.2012 r., 23.02.2012 r. Podczas pobytu na basenie 47 dzieci z Żegociny, Rozdziela, Bytomska i Łąkty Górnej spędziło aktywnie czas wolny. Opiekunkami wyjazdu były: Anna Zelek, Małgorzata Waligóra.
    Inną formą rozrywki, była dyskoteka dla młodzieży w CKSiT w Żegocinie w dniach: 14.02.2012r., 21.02.2012 r. w godz. 18.00 - 22.00 oraz zabawa dla dzieci w świetlicy w Bytomsku w dniu 18.02.2012 r. o godz. 13.00 - 18.00.

Turniej bilarda w Świetlicy Wiejskiej w Łąkcie Górnej. Turniej bilarda w Świetlicy Wiejskiej w Łąkcie Górnej.
Turniej bilarda w Świetlicy Wiejskiej w Łąkcie Górnej.
Turniej tenisa stołowego w Świetlicy Wiesjkiej w Łąkcie Górnej.

Turniej tenisa stołowego w Świetlicy Wiesjkiej w Łąkcie Górnej.

Turniej tenisa stołowego w Świetlicy Wiesjkiej w Łąkcie Górnej.
W warsztacie Jana Tyndla produkującym zabawki drewniane. W warsztacie Jana Tyndla produkującym zabawki drewniane.
W warsztacie Jana Tyndla produkującym zabawki drewniane.
Kulig w Rozdzielu. Zajęcia z bibułkarstwa w Rozdzielu.
Kulig i zajęcia świetlicowe w Rozdzielu.
Na Zamku w Niepołomicach. Na Zamku w Niepołomicach.
Na Zamku w Niepołomicach.
PROPOZYCJE NA FERIE ZIMOWE 2012

[wstecz]