Promocja wydawnictwa "Jan Kot - Sportowiec z charakterem" - Bochnia - 24.04.2012 r.

PROMOCJA WYDAWNICTWA "JAN KOT - SPORTOWIEC Z CHARAKTEREM" - 24.04.2012

    Stowarzyszenie "Kotłownia", Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni oraz Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni zorganizowały w dniu 24 kwietnia 2012 roku promocję publikacji pt. "Jan Kot - sportowiec z charakterem".
Kilkustronicowe, bogato ilustrowane wydawnictwo, autorstwa Roberta Hołdy, powstało celem uczczenia pamięci tego wybitnego pływaka, świetnego nauczyciela, działacza niepodległościowego, więźnia politycznego PRL-u, w 20. rocznicę jego śmierci.
    Wśród uczestników tego spotkania była także skromna, kilkuosobowa delegacja z Żegociny. Na jej czele stała mieszkająca obecnie w Żegocinie Pani Wanda Wątorska - córka Wiesławy i Jana Kotów. O związkach Żegociny z Janem Kotem i Rodziną wielokrotnego Mistrza Polski w pływaniu napiszemy w odrębnym artykule.
    Autorskie spotkanie w bocheńskiej bibliotece wzbogacone zostało prezentacją komputerową o życiu i osiągnięciach Jana Kota (1906 - 1992), komentowaną przez autora wydawnictwa oraz okolicznościową ekspozycją trofeów sportowych ze zbiorów Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, a także autentycznych dokumentów udostępnionych przez rodzinę sportowca.
    Wiedzę o Janie Kocie wzbogaciły także wystąpienia niektórych gości, m. in. redaktora Jana Salamona. Wśród mówców była także Pani Maria Juszczyk z Żegociny. Wzruszająco mówiła także Pani Wanda Wątorska, która m. in. dziękowała Policji za wykrycie sprawców dewastacji rodzinnego grobu Kotów na bocheńskim cmentarzu.
    Sylwetkę Jana Kota, ustanowionego Patronem Krytej Pływalni w Bochni i hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni, spopularyzowano także na specjalnej stronie internetowej Jemu poświęconej: www.jankot.basenbochnia.pl.

Przemawia R. Hołda - autor opracowania o Janie Kocie.

Publiczność - kłania się W. Wątorska - córka Jana Kota.

Prezentacja komputerowa o Janie Kocie.

Kwiaty dla Wandy Wątorskiej - córki Jana Kota.

Przemawia Wanda Wątorska.

Przemawia Red.Jan Salamon.

Przemawia Marria Juszczyk.

Wanda Wątorska podczas podpisywania wydawnictwa.

promocjakota09.jpg (20326 bytes)

Wystawa sportowych trofeów.

Dyplomy. Legitymacja uniwersytecka.

Wystawa medali.

Okładka ipierwsza strona wydawnictwa "Jan Kot ...".
Promocja wydawnictwa "Jan Kot - Sportowiec z charakterem" - Bochnia - 24.04.2012 r.

[wstecz]