XIII Rajd Paieski - W Niegowici przed wyruszeniem na treasę do Łapanowa.

NASI W XIII RAJDZIE SZLAKIEM PAPIESKIM -  19.05.2012

W Żegocieni - przed Rajdem. Na XIII Rajdzie Szlakiem Papieskim

PSP W ŻEGOCINIE

    W sobotę 19 maja 2012 r. uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie wzięli udział w XIII Rajdzie Szlakiem Papieskim. Tegoroczna trasa wiodła z Niegowici do Łapanowa, a wędrówce towarzyszyły słowa Jana Pawła II "Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi".
    Wśród uczestników tegorocznego Rajdu było także 37 uczniów z klas III, IV i V wraz z opiekunami: Panią Bożeną Banaś, Panią Małgorzatą Sumara i Panią Marleną Surma - Bursztyn.
    Każda z grup otrzymała hasło przewodnie spośród Litanii do Błogosławionego Jana Pawła II. Grupa z Żegociny dostała nr 20 i hasło: "Papieżu Bożego Miłosierdzia - módl się za nami". Uczniowie pokonali 12-kilometrowy szlak papieski przy pięknej, słonecznej pogodzie wraz z ponad 1000 innych osób biorących udział w rajdzie.
    Na mecie w Łapanowie odbyła się loteria fantowa, w której nasi uczniowie zdobyli drobne upominki. XIII Rajd zakończył się wspólną zabawą i piknikiem na boisku sportowym. Uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni satysfakcji z pokonanej trasy wrócili do domu.

Na XIII Rajdzie Szlakiem Papieskim Na XIII Rajdzie Szlakiem Papieskim
Na XIII Rajdzie Szlakiem Papieskim Na XIII Rajdzie Szlakiem Papieskim
Na XIII Rajdzie Szlakiem Papieskim Na XIII Rajdzie Szlakiem Papieskim
Na XIII Rajdzie Szlakiem Papieskim Na XIII Rajdzie Szlakiem Papieskim
Na XIII Rajdzie Szlakiem Papieskim Na XIII Rajdzie Szlakiem Papieskim

Uczniowie z Żegociny na XIII Rajdzie Szlakiem Papieskim - Niegowić - Łapanów - 19.05.2012 r.

Na trasie Rajdu.

PSP W BYTOMSKU I ZS W ROZDZIELU

      W Rajdzie brali również udział uczniowie z pozostałych szkół gminy Żegocina. Zespół Szkół w Rozdzielu reprezentowała 14 osobowa grupa uczniów z klasy V i VI pod opieką p. Anny Zelek, a PSP im. św. Mikołaja z Bytomska - 22 uczniów wraz z opiekunami: p. Beata Zapart, p. Terasą Mleczko i p. E. Świder. Grupy te jako jedne z pierwszych zameldowały się na starcie rajdu, przy kościele parafialnym w Niegowici. Uczniowie szkoły z Bytomska wędrowali w grupie 2, otrzymując tym samym wezwanie nr 2 z Litanii do bł. Jana Pawła II - "Zjednoczony z Chrystusem, Odkupicielem człowieka - módl się za nami".    
    Natomiast reprezentacji szkoły z Rozdziela przypadł nr 3 i wezwanie "Napełniony Duchem Św. Panem i Ożywicielem".
Przed oficjalnym rozpoczęciem rajdu dzieci nawiedziły kościół, gdzie mogły również zobaczyć replikę płyty z grobu Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy rajdu zebrali się na placu przed kościołem i odmówili wspólnie litanię do bł. Jana Pawła II. Każda grupa wypowiadała przydzielone wezwanie. Następnie zaprezentowano taniec lednicki do piosenki ,,Miłość cię znajdzie". Kto chciał mógł zatańczyć dla Papieża.
     Wreszcie nadszedł czas wędrówki. Po 3 - godzinnym marszu grupy dotarły do Łąpanowa, gdzie czekał na nich ciepły posiłek oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie rajdu wręczono nagrody za udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem ,,Droga Jana Pawła II do świętości". Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie z PSP w Bytomsku: Aleksandra Kaczmarczyk kl. III - II miejsce, Dominika Trojan - kl. V i Renata Dziedzic kl. IV - III miejsce, Wiktoria Fasuga - wyróżnienie.
    XIII Rajd Szlakiem Papieskim Niegowić - Łapanów przebiegał w wspaniałej atmosferze. Dopisała zarówno pogoda jak i humory. Wspólną wędrówkę na bieżąco opisała Patrycja Pławecka z kl. VI z ZS w Rozdzielu:
Idzie sobie Rajd Papieski,
poprzez pola i wioseczki.
Śpiewa pieśni o Wojtyle,
i podziwia niegowickie motyle.
Słońce razem z nami kroczy,
rażąc przy tym nasze oczy.
Kwiaty kwitną na zielonych wzgórzach,
a przed nami już Łapanów się wynurza.

Grupa 3 na Rajdzie. Grupa 3 na Rajdzie.
Przed kościołem w Niegowici. Taniec dla Papieża JP II.
Na trasie do Łapanowa. Na trasie do Łapanowa.

Materiał nadesłany.

[wstecz]