Uczestnicy VI. Gminnego Konkursu Ortograficznego.

VI. GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY W ROZDZIELU - 24.05.2012

     Gminny Konkurs Ortograficzny, który odbył się dnia 24.05.2012 r. w Zespole Szkół w Rodzieleu, zorganizowano już po raz szósty. Funkcje koordynatorów pełniły: w kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej - pani Małgorzata Dudek, w kategorii klas I - III gimnazjum - pani Agnieszka Słowiak - nauczycielki języka polskiego.
    Tak jak w latach poprzednich, celem konkursu było doskonalenie umiejętności ortograficznych, budzenie wrażliwości na poprawność pisowni, kształcenie umiejętności sprawnego operowania materiałem ortograficznym. Konkurs ortograficzny cieszy się popularnością wśród uczniów i nauczycieli - polonistów. Przystępują do niego laureaci eliminacji szkolnych, stąd poziom umiejętności jego uczestników jest wysoki. Zważając na to, iż w konkursie uczestniczą szkolni wicemistrzowie i mistrzowie ortografii, aby wyłonić najlepszych spośród najlepszych, zadania musiały sprawiać uczestnikom znaczną trudność.
    O godzinie 9.00 Pani Alicja Adamczyk - Brózda, dyrektor Zespołu Szkół w Rozdzielu, dokonała otwarcia konkursu i powitała zgromadzonych nauczycieli oraz uczniów ze wszystkich szkół z terenu Gminy Żegocina. Następnie 24 uczestników eliminacji gminnych i trzymało zestawy konkursowe i rozpoczęło zmagania z ortografią. Każdy miał za zadanie rozwiązać test ortograficzny i napisać dyktando naszpikowane trudnymi wyrazami i wyrażeniami.
    Kulminacyjnym punktem konkursu było ogłoszenie wyników. Pani Dyrektor skierowała słowa uznania do uczestników, gdyż wszyscy oni byli Mistrzami Szkolnych Konkursów Ortograficznych i posiadają rozległą wiedzę z zakresu poprawnej pisowni. Podziękowania usłyszeli również nauczyciele, którzy zaangażowali się w przygotowanie uczniów do konkursu.
    Następnie organizatorzy nagradzali zwycięzców, składali gratulacje i wręczali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Laureaci VI Gminnego Konkursy Ortograficznego:
W kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej: I miejsce- Katarzyna Mech (SP Łąkta Górna), II miejsce - Łucja Pączek (SP Żegocina), III miejsce- Patryk Kącki (SP Żegocina).
W kategorii klas I - III gimnazjum: I miejsce- Magdalena Matras (Łąkta Górna), II miejsce - Magdalena Hejmo (Żegocina), III miejsce - Gabriela Dudek (Rozdziele).
    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Sklepik Szkolny prowadzony przez P. Bernadettę Gołąb. Taka forma pracy nad poprawnością ortograficzną uczniów to nie tylko ćwiczenia, ale również wspaniała zabawa, umożliwiająca sprawdzanie umiejętności i możliwości, kształtująca w uczniach współzawodnictwo, a także pozwalająca na nawiązanie współpracy między szkołami.

VI. Gminny Konkurs Ortograficzny w Rozdzielu - 24.05.2012 r. VI. Gminny Konkurs Ortograficzny w Rozdzielu - 24.05.2012 r.
VI. Gminny Konkurs Ortograficzny w Rozdzielu - 24.05.2012 r. VI. Gminny Konkurs Ortograficzny w Rozdzielu - 24.05.2012 r.
Sprawdzanie testów. Wręczanie nagród.
Wręczanie dyplomów. Podziękowania dla nauczycieli.
Laureaci ze szkół podstawowych. Laureatki z gimnazjum.
VI. Gminny Konkurs Ortograficzny w Rozdzielu - 24.05.2012 r.

Materiał nadesłany.

[wstecz]