Matura w LO w Żegocinie.

LO W ŻEGOCINIE W 5% ELICIE POLSKICH SZKÓŁ ŚREDNICH - 05.2012

     W zeszłym roku pisaliśmy o wysokich wynikach EWD (edukacyjnej wartości dodanej) Liceum Ogólnokształcącego w Żegocinie. Teraz dysponujemy już dwuletnimi wskaźnikami EWD obliczonymi na podstawie danych egzaminacyjnych z lat 2010 - 2011 dla przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz samej matematyki w Liceum Ogólnokształcącym w Żegocinie.
    W każdym przypadku widoczny jest ogromny przyrost wiedzy - wyższy, niż w 90% szkół w kraju ! Na spotkaniu dyrektorów szkół średnich stwierdzono, że szkoły, których EWD mieści się w I ćwiartce powyżej szarej elipsy, to 5-procentowa elita szkół w Polsce !

wykres0.jpg (14503 bytes)

Określenia szkół są następujące:

I ćwiartka - zielona: szkoła sukcesu
II ćwiartka - niebieska: szkoła wspierająca
III ćwiartka - czerwona:  szkoła wymagająca pomocy
IV ćwiartka - pomarańczowa: szkoła niewykorzystanych możliwości.

    Zobaczmy dwuletnie wskaźniki EWD obliczone na podstawie danych egzaminacyjnych z lat 2010 - 2011 dla przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz samej matematyki w Liceum Ogólnokształcącym w Żegocinie. W każdym przypadku widoczny jest ogromny przyrost wiedzy - wyższy, niż w 90% szkół w kraju !
    Na spotkaniu dyrektorów szkół średnich stwierdzono, że szkoły, których EWD mieści się w I ćwiartce powyżej szarej elipsy, to 5-procentowa elita szkół w Polsce! Spójrzcie, gdzie jest LO w Żegocinie !
(Żródło: http://matura.ewd.edu.pl/index.php?str=wyniki&idszk=26244)

Przedmioty humanistyczne:

 


Liczba osób zdających w LO w Żegocinie poszczególne przedmioty w połączonej bazie wyników:


Tabela 1.

Przedmioty humanistyczne.

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze:


Liczba osób z LO w Żegocinie zdających poszczególne przedmioty w połączonej bazie wyników:

 Tabela 2.

EWD - matematyczno - przyrodnicze.

Matematyka:

 

Liczba osób zdających poszczególne przedmioty w połączonej bazie wyników:

 

Tabela 3.

EWD - matematyka.

    Za pomocą wyszukiwarki EWD można porównywać wyniki różnych szkół. Dla przykładu porównaliśmy wyniki matury z matematyki najbardziej prestiżowych szkół w powiecie bocheńskim i limanowskim (I LO w Bochni, I LO w Limanowej, II LO w Bochni) z Liceum Ogólnokształcącym w Żegocinie.

Porównanie szkół. wykres04.jpg (19608 bytes)

    Należy tutaj dodać, że podczas tegorocznej marcowej trzytygodniowej ewaluacji w LO w Żegocinie przez wizytatorów - ewaluatorów KO w Krakowie, za efekty kształcenia szkoła otrzymała najwyższą ocenę - A.
   
W najnowszym rankingu "Gazety Wyborczej" kolejny już raz świetnie wypadają wyniki żegocińskiego liceum z matematyki: to 20. miejsce w Małopolsce (na blisko 200 sklasyfikowanych liceów) i na drugim miejscu wśród szkół powiatu bocheńskiego i limanowskiego!

Ranking :GW" - matematyka.

Żródło: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35803,11625352,Ranking_liceow__Srednia_z_przedmiotu__matematyka.html

     Żegcińskiej szkole, która w przyszłym roku świętować będzie 20-lecie istnienia serdecznie gratulujemy pięknych wyników. Absolwentom gimnazjów i ich rodzicom jeszcze rozważającym wybór szkoły średniej proponujemy dokładne zapoznanie się z tymi danymi, co powinno znacznie ułatwić podjęcie decyzji.

[wstecz]