Lipnica Cup - 17.06.2012 r.

III. TURNIEJ TAEKWONDO OLIMPIJSKIEGO - LIPNICA CUP - 17.06.2012

      W dniu 17 czerwca 2012 r. na Hali Sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie odbył się III. Otwarty Turniej w Taekwondo Olimpijskim „Lipnica Cup 2012”. Organizatorem zawodów był Klub LZS "Macierz Taekwondo" z Lipnicy Murowanej oraz trener zawodników tego klubu - Sławomir Franczak.
     Zawody były rozgrywane w trzech konkurencjach:
- techniczno sprawnościowych - tor przeszkód z technikami taekwondo dla najmłodszych uczestników,
- kyorugi - walka sportowa w ochraniaczach w stylu taekwondo,
- poomsae, ściśle określone techniki bez przeciwnika w stylu taekwondo, oceniane za dokładność, rytmiczność i dynamikę,  odpowiednik kata w karate
    W zawodach uczestniczyło około 120 zawodników i zawodniczek ze wszystkich małopolskich klubów Taekwono Olimpijskiego, tj. "Arcus" Krynica (trener główny Jarosław Jarząb), UKS "Koryo" Mszana Dolna (trener Zbigniew Karpierz), UKS "Lotos" Mszana Dolna (trener Marcin Zimowski), TKD "Podhale" Czarny Dunajec (trener Artur Zimowski), MKS "Taekwondo" Limanowa oraz LZS "Macierz" Lipnica Murowana i sekcja Tymbark (trenerzy: Stanisław Opach i Krzysztof Górski). Najmłodsi zawodnicy mieli dopiero 4 lata i przeżywali tej turniej bardzo emocjonalnie.
     Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu i życzliwości Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka i Wójta Gminy Lipnica Murowana Tomasza Gromali , którzy wręczali dyplomy i medale w pierwszej części ceremonii ogłoszenia wyników.
    Całe zawody, rozgrywane w bardzo upalny dzień, trwały prawie dziewięć godzin i były obserwowane głównie przez trenerów zawodników i rodziców dzieci. Kibiców z Żegociny było niewiele, choć wśród zawodników były dwie dziewczyny z Bytomska - bliźniaczki Kinga i Klaudia Kępa. Szkoda, bo była to znakomita okazja do poznania dużych już umiejętności adaptów tego sportu olimpijskiego, dosyć słabo znanego miłośnikom sportu w naszej gminie.
   Przez kilkadziesiąt minut zawody obserwował Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz, który był pełen podziwu dla dzieci, pokazujących swoje umiejętnpości w poomsae.

Kyorugi.

Bartek i Jan Pałka - najmłodsi zawodnicy "Macierzy".

FOTOGALERIA >>>

RELACJA WIDEO >>>

LINKI

POLSKI ZWIĄZEK TAEKWONDO OLIMPIJSKIEGO >>>

SEKCJA LZS MACIERZ TAEKWONDO LIPNICA MUROWANA >>>

[wstecz]