Budowa boiska w Bytomsku.

Budowa boiska w Bytomsku.

ŻEGOCIŃSKIE INWESTYCJE LATA 2012

     Okres wakacji to dla wielu czas wypoczynku. Ale są także ludzie, którzy nawet w największe upały pracują. Tak jest na terenie gminy Żegocina, gdzie podczas wakacji realizowane są kolejne inwestycje. Intensywne prace trwają przy budowie ostatniego w gminie Żegocina boiska ze sztuczną nawierzchnią, które zlokalizowane jest w pobliżu Publicznej Szkoły Podstawowej w Bytomsku i ma być oddane do użytku wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Przy tej samej szkole, równolegle budowany jest plac zabaw dla miejscowego oddziału przedszkolnego.
    Podobny plac zabaw budowany jest przy Zespole Szkół w Rozdzielu. Ekipy remontowe rozpoczynają także prace na stadionie w Żegocinie, gdzie m. in. montowane będzie sztuczne oświetlenie i naprawiane ogrodzenie. Trwa modernizacja drogi powiatowej, w części finansowanej przez żegociński samorząd. Na terenie Łąkty Górnej i Żegociny budowane są chodniki, powstanie także zatoka autobusowa oraz położona zostanie nowa nawierzchnia drogi. Na początku lipca trwały także ostatnie prace modernizacyjne na otwartym basenie kąpielowym w Łąkcie Górnej i przy drodze do niego prowadzącej. Niebawem rozpoczną się prace modernizacyjne na drodze wojewódzkiej 965 w miejscowości Łąkta Górna oraz budowa mostu w Bytomsku, w ciągu drogi powiatowej z Żegociny do Lipnicy Murowanej.
    Do końca sierpw nia br. mają być także wykonane remonty dróg gminnych: Bełdno - Krzyżówka - Wieś, "Skolnik" w Rozdzielu i "Przysłop" Żegocinie oraz kilku dalszych, które są wymienione w najnowszym przetargu ogłoszonym przez Gminę. Rozpoczyna się także odbudowa części mechanicznej oczyszczalni ścieków w Łąkcie Górnej (zakończenie - październik 2012 r.). Gmina ogłosiła także przetarg na budowę stacji uzdatniania wody w Łąkcie Górnej (to największa rozpoczęta w tym roku inwestycja, ma być zakończona we wrześniu 2013 roku).
    Lepsze warunki mają ekipy pracujące w chłodniejszych pomieszczeniach Izby Regionalnej w Żegocinie oraz pomieszczeniach piwnicznych w Publicznej Szkole Podstawowej w Żegocinie, w których trwają prace modernizacyjne. Zaczyna się także modernizacja ujęcia wody mineralnej ze źródełka zubera w Żegocinie. Firma Wiktora Twardosza zbuduje od nowa schody, kładkę oraz urządzenia spoczynkowe w otoczeniu tego źródełka.
   Jak z powyższego wynika, zakres realizowanych przedsięwzięć remontowych i inwestycyjnych jest duży. Ale kiedy już prace się zakończą w znaczący sposób poprawi się stan dróg, baza sportowa i rekreacyjna gminy.

Budowa placu zabaw w Bytomsku.

Budowa placu zabaw w Bytomsku.
Remont basenu w Łąkcie Górnej. Remont basenu w Łąkcie Górnej.
Budowa chodnika w stronę Bytomska. Budowa chodnika w Łąkcie Górnej.

Żegocińskie inwestycje lata 2012.

 

[wstecz]